Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  „Стоп, інсульт”

Інсульт виникає тоді, коли припиняється або значно послаблюється надходження крові до частини мозку. В результаті цього мозок не отримує в достатній кількості кисень та необхідні йому поживні речовини. Через кілька хвилин клітини мозку починають помирати.
Інсульт – це стан, що потребує невідкладної медичної допомоги, оскільки своєчасне її надання може звести до мінімуму пошкодження головного мозку і можливі ускладнення.
Доброю новиною є те, що інсульт можна лікувати і попереджати. Основним для попередження інсульту є суворий контроль за основними факторами ризику інсульту. До них належать: високий кров’яний тиск, куріння та високий рівень холестерину.
Зверніть увагу на наявність нижче вказаних симптомів, якщо ви маєте підозру на те, що у вас або у когось поряд може виникнути інсульт. Також запам’ятайте, коли розпочалися ці симптоми, оскільки їх тривалість може мати значення для вибору лікування.
Основні симптоми: порушення ходи, порушення мови і розуміння слів, параліч або оніміння на одній стороні обличчя або всього тіла. Ви можете відчути раптове оніміння, слабкість або параліч на одній стороні тіла. Спробуйте підняти обидві руки над головою. Якщо одна рука починає падати, у вас може бути інсульт. Аналогічним чином, з одного боку рот може спадати вниз при намаганні усміхнутися, порушення зору з одного або обох боків, головний біль. (Раптовий сильний головний біль, який може супроводжуватися блювотою, запамороченням або порушенням свідомості).
Якщо ви помітили будь-яку з вказаних вище ознак, навіть якщо вона змінюється або зникає, негайно викликайте швидку медичну допомогу. У випадку інсульту кожна хвилина на рахунку. Не чекайте, навіть якщо симптоми інсульту починають зникати. Чим пізніше почати лікування, тим більша ймовірність пошкодження мозку та виникнення інвалідності. Щоб забезпечити максимальну ефективність лікування інсульту, необхідно доставити хворого в лікарню протягом 60 хвилин від появи перших симптомів.
Причини інсульту. При інсульті порушується потік крові через мозок і відбувається пошкодження мозкової тканини. Є два основних типи інсульту. Найпоширеніший –   ішемічний інсульт – результат блокади току крові по артерії. Інший –   геморагічний інсульт відбувається в результаті крововиливу із судини мозку. Транзиторна ішемічна атака (ТІА) – іноді називають мікроінсультом – виникає в результаті тимчасового порушення кровотоку через мозок.
В рамках акції „Стоп, інсульт” передбачаються просвітницькі заходи серед населення з основ профілактичної медицини, здорового способу життя та боротьби з недугами, які вражають серцево-судинну систему, а саме, безкоштовні:
– вимірювання артеріального тиску та вмісту цукру в крові,
– розповсюдження просвітницької літератури.
Заходи Всеукраїнської просвітньо-профілактичної програми „Стоп, інсульт” спрямовані на те, щоб привернути увагу українців до проблеми інсульту і розповсюдження факторів ризику виникнення серцево-судинних захворювань. Щоб досягнути успіху в профілактиці інсульту та розповсюдженні знань про інсульт, створено спеціальний сайт для населення, який надасть більше інформації всім, кого вона стосується, www. insult.net. ua.
На даний час відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. № 340 „Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою”, в усіх аптечних пунктах можна придбати ліки по знижці від високого артеріального тиску, попередньо звернувшись до лікаря за рецептом.
Пам’ятайте! Інсульт не вибирає облич, чинів, посад! Кожний з нас може стати жертвою інсульту і це стане персональною трагедію і трагедією для родини.
Подивіться у дзеркало – ви побачите того, хто відповідає за те, щоб цього не сталося!
Кожний шостий може стати жертвою інсульту: Щоб не стати наступним,   треба діяти зараз. 3 таким гаслом звернулася Всесвітня Асоціація боротьби з інсультом до громадян планети. Кожну другу секунду у світі у когось виникає інсульт, і кожну шосту секунду чиєсь життя переривається внаслідок нього.
Щорічно від інсульту помирає більше людей, ніж від СНІДУ, туберкульозу та малярії разом узятих. Інсульт не тільки причина смерті, а ще й серйозна причина функціональної неповноправності та втрати незалежності в повсякденному житті.
В Україні катастрофічні показники захворюваності та смертності від інсульту. Щорічно 100000 тисяч наших співвітчизників стають жертвами даного захворювання, кожний п’ятий помирає, а ще кожний п’ятий стає залежним від оточуючих інвалідом, третина з них – це люди працездатного віку. „В нашій країні склалася вкрай небезпечна ситуація щодо наслідків інсульту, – говорить Президент Української асоціації боротьби з інсультом Микола Поліщук. – В Україні серед осіб у віці 45–74 років смертність від порушень мозкового кровообігу у 12 разів перевищує рівень смертності, зокрема, в Швейцарії, та в декілька разів рівень інших країн Європи. Навіть порівняно із Росією, від якої ми мало відрізняємося за соціально-економічним розвитком та структурою системи охорони здоров’я, смертність від інсульту в Україні серед чоловіків вища в 1,5 рази, а серед жінок – в 2 рази. Причому ситуація в Україні майже не покращується”.
Головним фактором ризику розвитку інсульту є неконтрольована артеріальна гіпертензія та цукровий діабет. В Україні – 12,5 млн. громадян страждають на артеріальну гіпертонію та 2 млн. – на цукровий діабет, тому ризик розвитку інсульту має кожний 6 українець. Контролюйте свій артеріальний тиск та вміст глюкози в крові! Звертайтесь до лікаря, якщо у вас артеріальний тиск перевищує 140 на 90 мм рт. ст.
Ці слова підтверджуються невтішною статистикою: 47% померлих в минулому році в Україні пішли з життя через інсульт. Ті ж хворі, для кого інсульт не став фатальним, страждають від різних неврологічних порушень: від втрати здатності рухатися до зниження пам’яті та інтелекту. Статистика виглядає ще страшніше, якщо враховувати, що значну роль в її зростанні відіграє відсутність інформації щодо факторів ризику і заходів профілактики серцево-судинних захворювань. Знання про ознаки інсульту та фактори ризику інсульту – це ваше здоров’я,   довголіття та повноцінне життя на довгі роки.

Юрій ДЮЛАЙ, районний невролог. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com