Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  12.09.2013

Африканська чума   – загроза свинарству

Продовжує загострюватись ситуація навколо поширення цього небезпечного для тварин захворювання на території Російській Федерації та Республіки Білорусь. Якщо буквально до останнього часу загроза до нас йшла тільки з східних територій Російської Федерації,   де протягом 2007–2013 років хвороба розповсюдилась на території більше як 3,8 тисячі кілометрів (це практично від Республіки Дагестан до Мурманської області), то зараз ситуація загострилася і в Республіці Білорусь, що дуже близько до нашого західного регіону. І якщо з Росії інформація надходила достовірною, то в Білорусі цього не скажеш – ситуація там стає практично неконтрольованою. Білоруська сторона замовчує деякі питання цього захворювання, бо воно настільки усугубилося, що   офіційне повідомлення про зареєстрування 1 червня захворювання на території Гродненської області є далеко недостовірним.
Щоб показати, наскільки африканська чума свиней є небезпечною, візьмемо за   приклад поширення її у Запорізькій області. Тоді захворіло 3 свині, знищити   довелося 2 683 голів. При цьому з резервного фонду на компенсацію власникам тварин взамін вилученого у них поголів’я було витрачено коштів на суму понад 2,5 мільйона гривень. Ці дві цифри свідчать про те, що захворювання небезпечне, а заходів його лікування у нас практично не розроблено. Тому зараз основне завдання – профілактика, тобто інформування населення про симптоми захворювання і необхідність своєчасного виявлення його, щоб попередити поширення і локалізувати хворих.  
Стосовно самої африканської чуми – це практично невиліковна хвороба тварин, яка на 100% знищує все поголів’я, (для людини є цілком безпечною). Збудник африканської чуми дуже стійкий – витримує і висушування, і заморожування, і гниття, і дуже довго зберігається на предметах, з якими мав контакт. Зараження відбувається безпосередньо при контакті хворих свиней із здоровими, а також через м’ясо, м’ясопродукти, предмети догляду за домашніми та дикими тваринами, птахами, шкідниками, паразитами і комахами. Поширюється хвороба на далекі відстані в процесі міграції людей, а оскільки чимало наших громадян і відпочивають, і працюють як у Росії, так і в Білорусії, приїжджають відпочивати гості з цієї місцевості в наш курортний район, беруть з собою бутерброди та інші продукти харчування, а також завозяться корми для тварин, то є велика ймовірність занесення збудника недуги. Тож не радимо годувати тварин такими продуктами.
Керівникам та власникам закладів обов’язково необхідно створити умови для утилізації залишків продуктів харчування. Саме про це говорилося на зсіданні надзвичайної комісії, що працює при райдержадміністрації .
Якщо у вас захворіла чи загинула свиня, терміново повідомляйте ветеринара, який обслуговує ваше дворогосподарство, або за телефонуйте про це за номером: 2-33-22.

Андрій Фотул, заступник головного державного інспектора ветмедицини району, заступник голови надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com