Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  12.09.2013

Ще раз про щеплення проти туберкульозу!

Туберкульоз вбиває більше людей у світі, ніж будь-яка інша інфекція. За сучасними оцінками в наш час туберкульозом заражено приблизно 1,6 мільярда людей.
Щеплення проти туберкульозу є одним із засобів профілактики цієї небезпечної хвороби. Зразу відзначу, що щеплення не дає 100% захисту від інфекції, однак це єдиний доступний засіб попередження даного захворювання на сьогоднішній день. І тому дивно, коли батьки відмовляються від щеплення своєї дитини (це є їхнім правом).
Вакцина була створена ще на початку 1920-х років вченим-інженером Р. Кохом. Нині вона виробляється із ослаблених бактерій, якіза структурою схожі на людський штам, що дозволяє імунній системі виробляти антитіла проти Mycobacterium tuberculosis.
Щеплення вважається ефективним засобом боротьби із важкою формою туберкульозу, на яку хворіють переважно діти до 5 років.
Згідно з календарем профілактичних щеплень БЦЖ (вакцинація) ставиться всім малятам на 3–7 день після народження. В 7 років проводиться перша ревакцинація, а в 14 – друга.
Протипоказаннями до вакцинації є: недоношеним дітям, коли маса тіла при народженні менша 2000 г., внутрішньоутробна інфекція, гнійно-септичні захворювання, гемолітична хвороба новонародженого, важкі пологові травми з неврологічною симптоматикою, генералізовані шкірні ураження, гострі захворювання, хвора на активний туберкульоз легень мати.
У 1995 році у нашій країні було оголошено епідемію туберкульозу. З тих пір призупинити розвиток хвороби так і не вдалося. Тому відмови від щеплення є недоцільними і невмотивованими.

Оксана ЛУЧКІВ, лікар-неонатолог. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com