Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  12.09.2013

Артеріальна гіпертензія: актуальність та сучасні методи лікування

Серцево-судинні хвороби займають перше місце в структурі захворюваності та смертності населення. Вражаючи людей найбільш працездатного віку, ці недуги становлять серйозну не тільки медичну, але і соціальну проблему. Такі серцево-судинні захворювання, як атеросклероз у різних його клінічних проявах, зокрема ішемічна хвороба серця, гіпертонія стали „хворобами віку”.
За даними ВООЗ – МТГ 1999 рік нормальним вважається артеріальний тиск від 120/180 до 140/90 мм. рт.ст. Всі показники, які вищі, є підвищеним артеріальним тиском. За даними МОЗ у 2011 року в Україні зареєстровано більше 12 мільйонів хворих на АГ, що складає 32% дорослого населення країни. Ризик виникнення ускладнень та смерті при артеріальній гіпертензії зростає відповідно до кількості супутніх факторів ризику. В українській популяції лише у 1% хворих з підвищенням АТ не виявлено факторів ризику. Мета лікування артеріальної гіпертензії – зниження серцево-судинної захворюваності та смертності, підвищення тривалості та якості життя. Сучасні підходи до лікування хворих з АГ:
1. Немедикаментозні   засоби:
– корекція способу життя: режим   та дієта, направлені на зменшення маси тіла при ожирінні, обмеження вживання алкоголю, солі, насичених жирів та холестерину, достатнє вживання продуктів багатих на калій, кальцій та магній, припинення куріння, регулярні фізичні навантаження.
2. Медикаментозні: гіпотензивна терапія.
Недостатня прихильність пацієнтів до лікування артеріальної гіпертензії становить велику проблему. Додаткові труднощі   виникають у випадку, коли захворювання не супроводжується вираженими клінічними проявами, а лікування призначається з метою уникнення ускладнень.
Щоб покращити лікування хворих з артеріальною гіпертензією та зменшити ускладнення від підвищеного артеріального   тиску, зменшити показники смертності від захворювань серцево-судинної   системи, 25.04. 2012 року за № 340 Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою”, 05.09.2012 року № 907 постанова „Про затвердження Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою”, а 12.06.2013 року № 554 – „Питання удосконалення реалізації   пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою зі змінами та доповненням”.

Віра ВАСЬКО, головний лікар Свалявського РЦПМСД. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com