Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Про здобутки та перспективи розвитку галузі

Відзначення Дня працівників сільського господарства – це справді всенародне свято, визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, це хвала мозолястим рукам селян, що знають справжню ціну хлібу. Ми усвідомлюємо, як нелегко сьогодні трудитися на землі. Але лише завдяки наполегливій праці й умілому господарюванню досягнення в сільському господарстві останніх років стають загальновизнаними. Нарощування обсягів виробництва зерна, іншої продукції поєднуються з поступовим підвищенням їх конкурентоспроможності, безперебійним задоволенням потреб харчової та переробної промисловості в сировині, утворенням сталого експортного потенціалу держави. Це завдяки сільським тру-дівникам полиці наших магазинів все більше й більше наповнюються високоякісними українськими продуктами, а в кожній оселі є   хліб і до хліба.   Всіма категоріями господарств станом на 1 листопада   2013 року зібрано зернових та зернобобових культур з 457 га,   картоплі – 1676 га,   овочів –109 га,   кормових культур – 1042 га, що становить 100 відсотків до посіяних та посаджених площ.   На цю дату   зорано на зяб 1500 га під урожай 2014 року, що становить 100,1 % до за-планованого.   Завдячуючи ПП Фотул М.І., ПП Русин І.І., ПП Ліврінц Л.М., ПП Бобаль В.В., ТзОВ „Ровакс”, ДП „Кооппром”, які займаються випіканням хліба, кожен мешканець району може придбати якісну продукцію.
Зрозуміло, для того, щоб ефективніше використовувалася земля, а господарювання на ній було прибутковим, потрібні нова техніка й технології, дешеві довго-строкові кредити й належна підтримка держави, а саме закони, що покликані сприяти подальшому розвитку агропромислового комплексу, щоб зростав економічний потенціал галузі та дійсно захищались життєві інтереси селян.
Все частіше чуємо інформацію про те, що сьогодні тваринництво – вимираюча галузь. Та і самі бачимо, що ферми зникли: одні розібрали до фундаментів, у деяких селах приміщення ще стоять, але тільки ніхто там не мукає. Протягом   січня – вересня 2013 року на території району утримувалося 6079 голів   (100 %) великої рогатої худоби,   у тому числі 4907 корів (98,4%),   11048 свиней (102,1), 4734 овець   та кіз (110,4%), 131,1 тисячі голів птиці (100%).
Вироблено 1580 тонн м’яса (114,2%), 13444 тонни молока (100,9%), 10033 тисячі штук яєць (101,2%).
Для стимулювання тваринництва в цьому році надається державна підтримка, яка здійснюється шляхом   виплати спе-ціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання молодняку ВРХ. На даний час   1050 громадянам нараховано   дотацію на суму 475,8 тис. грн. Для забезпечення подальшого розвитку тваринництва та з метою збільшення чисельності поголів’я худоби за рахунок штучного відтворення у районі діє Програма розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва. Щоб покращити селекційно-племінну роботу та здешевити для власників великої рогатої худоби вартість послуг, у 2013 році з районного бюджету виділено 18 тисяч   гривень.
Згідно з „Програмою розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва в області на 2010–2015 роки” відділ агропромислового розвитку подав у Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації зведений реєстр для нарахування 64 громадянам району до-плати за наявне та нарощене поголів’я овець.
Особливо теплі вітання й подяка за роботу та вагомий внесок в розвиток економіки району трудовим колективам   ФГ „Шнелцер і К” (керівник К.О. Шнелцер), ФГ „Закарпатшампіньйон” (Ю.Ю. Грига),   НВА „Племконецентр” (М.Й. Головач), ФГ „Мік” (В.Г. Калабішка), ФГ „Ряшко” (В.В. Ряшко), ФГ „У Газди” (В.Ю. Фенинець), ФГ „Поповичі – 3” (І.І. Попович).
На території району 50 особисто селянських господарств утримують 2800 бджолосімей, значна частина яких припадає на В.В. Гнатковича, О.Я. Пронтекера, П.А. Личка, І. Є. Добоша, В.С. Тацея, М.М. Мадяра.
Окремо хочеться відзначити   ФГ „Закарпатшампіньйон” за активну участь у проведенні ярмаркових заходів   з   реалізації продукції власного виробництва (свіжих та консервованих печериць). Продукція ФГ „Закарпатшампіньйон” користується попитом в районі, області та за їх межами.  
Племінний репродуктор – НВА   „Племконецентр”   займається розведенням української гірсько-карпатської породи овець   та є суб’єктом племінної справи з розведення коней гуцульської породи. За рахунок коштів міжнародної тех-нічної допомоги   в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007-2013   НВА „Племконецентр”   проводить реконструкцію двох телятників під конюшні та адміністративно-навчальні приміщення центру розведення   і популяризації коней. Вартість проекту становить 6,0 мільйонів гривень.
Щороку на базі санаторію „Квітка полонини” під патронатом голови Свалявської районної державної адміністрації   Івана Івановича Дрогобецького і генерального директора санаторію „Квітка полонини” ТОВ „Сузір’я” Павла Павловича Ганинця   відбувається Свято гуцульського коня.
Шановні сільгоспвиробники! Від щирого серця вітаю вас з професійним і водночас всенародним святом – Днем працівників сільського господарства. Сподіваюся, що наші спільні зусилля примножать здобутки Свалявщини, сприятимуть її розвитку, плани втіляться у реальність задля підвищення рівня життя людей. Бажаю всім працівникам агропромислового комплексу міцного здоров’я на довгі роки, достатку, високих врожаїв, надоїв молока, приростів тварин, вагомих здобутків. Щастя вам і вашим родинам, благополуччя, миру і злагоди. Хай у кожного з нас на столі буде святий хліб.

Микола ЧЕРНУХА,начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com