Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 21 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відзначення 69-ї річниці Першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України та 22-ї річниці Всеукраїнського референдуму щодо підтвердження Акта проголошення незалежності України

26 листопада відбулася   нарада щодо відзначення 69-ї річниці Першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України та 22-ї річниці Всеукраїнського референдуму щодо підтвердження Акта проголошення незалежності України. На нараді виступали керівники відповідних структурних підрозділів про заходи, направлені на виконання в районі завдань Президента України щодо збереження історичної пам’яті, консолідації навколо ідеї української державності. Зокрема, в загальноосвітніх закладах району проведено уроки історії щодо вивчення події з таких тем: ,,Історичні події на Закарпатті в період 1939-1946 років”, ,,З’їзд Народних Комітетів Закарпатської України”, ,,Економічне та культурне життя Закарпаття”; бесіди, тематичні уроки, просвітницькі акції, присвячені вшануванню делегатів і учасників Першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України, видатних діячів Української держави та борців за свободу і незалежність України нашого краю; у шкільних бібліотеках організовано бібліографічні огляди літератури, ілюстративно-тематичні виставки на тему: «Закарпаття в єдиній Українській державі». У закладах культури та мистецтва району організовано та оформлено тематичні експозиції, книжкові виставки, присвячені Першому з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України, прийняттю Маніфесту про возз’єднання Закарпаття з Україною з таких тем: ,,Маніфест про возз’єднання Закарпаття з Україною: історична подія”; Возз’єднання в єдиній державі”; ,,Ідея української державності”; ,,Україна суверенна, незалежна”; ,,Того дня зійшло сонце возз’єднання ”; ,,26 листопада - річниця Першого з’їзду   Народних Комітетів Закарпатської України” тощо .
Підбиваючи підсумки наради, голова райдержадміністрації Дрогобецький І.І. заначив:
- 69 років тому було прийнято доленосне для Закарпаття рішення про возз’єднання краю із тодішньою радянською Україною. Найважливішим документом, прийнятим І-м з’їздом Народних Комітетів, був Маніфест про возз’єднання Закарпатської України з Радянською Україною і вихід зі складу Чехословаччини. Крім того, 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому народ України підтримав Акт проголошення незалежності України і тим проголосував за утвердження України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Референдум довів реальну спроможність українського народу самостійно вирішувати найважливіші питання суспільного та державного життя. Підсумком тому є слова Глави держави щодо розбудови і зміцнення відносин з іншими країнами за принципами взаємоповаги, всебічного розвитку політичних, економічних та культурних зв’язків. 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com