Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  У райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу»   «Здоров»я дітей – здоров»я нації»

27 листопада відбулося засідання «круглого столу» з теми: «Здоров»я дітей – здоров»я нації» при заступнику голови райдержадміністрації Таліяну М.Й.   На нараді були присутні Пащенко Е.А. − заступник головного лікаря районного         центру первинної медико-санітарної допомоги, Суран О.О.   – головний лікар центральної районної лікарні, Шерегі О.В. – районний позаштатний педіатр, Вурста В. – районний позаштатний акушер-гінеколог
Балінт М. В.   – представник ромської громади. Були розглянут такі питання:
стан здоров»я дитячого населення району за 10 місяців; малюкова смертність та організація профілактичної роботи у регіоні;
репродуктивне здоров»я нації; акушерсько-гінекологічна служба в районі.
Шерегі О.В. – районний позаштатний педіатр доповіла про кількість дитячого населення Свалявського району, яка складає 12214, у тому числі - дітей 1-14 – 10299; 15-17 років – 1915 дітей. Станом на 01.11.2013 у районі народилося 687 дітей, за аналогічний період 2012 року – 691 дитина. Показник народжуваності склав 12,75 обласний показник складає 12,13. У дитячому відділенні за 10 місяців проліковано 893 дитини. На першому місяці серед пролікованих дітей – це діти із хворобами органів дихання всього712 дітей (59 %   загальної кількості) на другому місці – хвороби органів травлення – 190 дітей (15,7%). За відповідний період смертності у дитячому відділенні не було. На сьогодні   в районі нараховується   214 дітей-інвалідів, показник склав 173,3 на 10000 дітей. На першому місці хвороби нервової системи – 55 дітей (показник складає 44,5), на другому місці вродження вади розвитку – 42 дітей (показник складає 34,0). Вперше на інвалідність вийшло 22 дитини. На першому місці   знаходяться хвороби нервової системи – 6 дітей, на другому місці хвороби   – 4 дітей. За 10 місяців   померло 3 дітей першого року життя. Показник склав 4,39 на 1000 за відповідний період 2012 року померло 16 дітей, показник склав 23,09. Рання неонатальна смертність – померла 1 дитина. Постнеонатальна смертність –померло 2 дитини. По місцю смерті – 2 дитини померло в реанімаційному відділенні ОДЛ, після переводу з пологового відділення ЦРЛ (перинатальні причини), одна померла вдома (механічної асфіксії).
  У виступі Вурста В.І. відмітив, що за 10 місяців 2013 року в пологовому відділенні було 542 пологи, в тому числі 83 пологів жінок   ромської національності, 15 пологів у дівчат до 18 років. Слід відмітити, що у 2013 році на обліку в жіночій консультації із 80-ти пологів 27 жінок не стояли на обліку, за аналогічний період у 2012 році із 83 пологів не стояло на обліку 35 жінок.
Служба у справах дітей райдержадміністрації (доповідав в.о. начальника служби Хименець М.В.) координувала зусилля органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності, забезпечувала додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, здійснювала контроль за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форм власності, розташованих на території Свалявського району.
        На обліку служби перебуває 188 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 134 дитини перебуває під опікою, піклуванням фізичних осіб, 3 дитини перебувають та виховуються у прийомних сім»ях, 8 дітей у дитячих будинках сімейного типу, інші діти в державних закладах на повному державному утриманні, благодійних фондах, та тимчасовому утриманні в сім»ях родичів, знайомих.        
        Надавалася практична та методична допомога, консультації з питань соціального захисту дітей органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності, громадським організаціям, громадянам.
        Проводилася робота серед дітей з метою запобігання правопорушень. Забезпечується влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім»ї, передача під опіку, піклування та   на усиновлення.
        Працівники служби у справах дітей Свалявської райдержадміністрації неодноразово представляли, в разі необхідності, інтереси дітей у судах, в їх відносинах з юридичними та фізичними особами. Запрошувалися для бесіди батьки, опікуни, піклувальники до служби у справах дітей з метою з»ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності, вчинення правопорушень, та вживалися заходи щодо їх усунення. За місцем проживання, перебування відвідувалися діти, які опинились у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в службі у справах дітей, і вживалися відповідні заходи щодо захисту прав, свобод   та інтересів дітей.
З метою захисту прав, інтересів і свобод дітей працівники служби брали участь у досудових допитах неповнолітніх і захищали їх права та інтереси в суді.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 24.09.2008 № 866, розпорядженням голови Свалявської районної державної адміністрації від 19.01.2009 року № 14 було утворено комісію з питань захисту прав дитини, затверджено склад комісії, керуючим якої є голова районної державної адміністрації. Основне завданням комісії - сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорони здоров»я, освіти, соціального захисту, сімейного виховання та всебічного розвитку.
Було вирішено:
Забезпечити дієвий контроль за станом малюкової смертності у регіоні. Посилити інформаційно-розяснювальну роботу серед населення з зазначеного   питання, активізувати співпрацю усіх зацікавлених структур.
Забезпечити організацію та здійснення спільної просвітницької та профілактичної роботи серед сімей і дітей (особливо ромського населення) з питань щодо формування здорового способу   життя, збереження репродуктивного здоров»я, запобігання малюкової смертності, втягнення неповнолітніх у злочинну та іншу протиправну діяльність, попередження насильству в сім»ї, профілактики тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії, роз»яснень норм чинного кримінального та адміністративного законодавства України.
Стабілізувати показники захворюваності та інвалідності серед дітей. Забезпечити проведення та контроль якості диспансеризації дитячого населення.
Забезпечити покращення організації меддопомоги, якості медичних профілактичних оглядів і контроль за станом здоров»я дітей та підлітків в організованих колективах (дошкільних установах і школах) у районі. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com