Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 18 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  17.12.2013

Сприяння забезпеченню реалізації прав дитини

У 2009 році відповідно   до постанови Кабінету Міністрів   України від 24 вересня 2008 року № 866, статті 23 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» розпорядженням   голови райдержадміністрації було утворено комісію при районній державній   адміністрації - як консультативно дорадчий орган з питань захисту прав   дитини.   Цим же розпорядженням було затверджено положення про вказану комісію.

      Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія відповідно до покладених на неї завдань розглядає питання, зокрема: позбавлення та поновлення батьківських прав; вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини; участь одного з батьків у вихованні дитини; побачення з дитиною матері, батька, які позбавленні батьківських прав; встановлення і припинення опіки, піклування; утримання та виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов’язків; розгляд звернення дітей щодо неналежного виконання батьками, опікунами, піклувальниками обов’язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами; вчинення правочинів щодо нерухомого майна, на яке мають право неповнолітні тощо.

      Основною організаційною формою діяльності комісії є її засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Так, 17 грудня при голові райдержадміністрації Івані Дрогобецькому та заступникові голови РДА Михайлу Таліяні була проведена комісія з питань захисту прав дитини, на якій розглянуто заяви громадян щодо захисту прав дитини. Зокрема, більше половини питань стосувалося вчинення правочинів щодо майна, житла, позбавлення батьківських прав, вирішення спору щодо місця проживання дитини, влаштування дітей в обласний Будинок дитини, надання цивільної дієздатності неповнолітнім дітям та затвердження індивідуальних планів на дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- Діти передусім повинні відчувати опіку з боку держави. Тому, на виконання завдань Глави держави, районна влада повинна тримати на особливому контролі стан дотримання прав найменших мешканців району, - зазначив Іван Дрогобецький.

        Під час розгляду таких заяв члени комісії особливу увагу звертають на те, щоб при вирішенні питання інтереси дітей були дотримані згідно з чинним законодавством. 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com