Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 19 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

20 грудня голова РДА Іван Дрогобецький провів нараду з питань виконання заходів державної програми щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини.
Очільник району наголосив, що ефективний захист прав дитини – один із пріоритетів соціальних ініціатив, проголошених Главою держави. Завдання, поставлені Президентом України В.Януковичем щодо послідовного впровадження державної соціальної політики з підвищення стандартів життя, направлені насамперед на захист прав дітей, сімей з дітьми та найбільш уразливих категорій дітей. Крім того, Президент вимагає від органів влади забезпечити право дитини на сім’ю. Йдеться зокрема про надання сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах не лише матеріальної допомоги, а й доповнення її іншими видами нематеріальної допомоги, підтримки - психологічної, юридичної, соціальної тощо.
Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації доповів, що розпорядженням голови Свалявської райдержадміністрації від 07.08.2013 року № 225 були затверджені заходи з виконання у 2013 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року. Згідно із заходами цієї програми службою у справах дітей райдержадміністрації координувалися зусилля органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності, забезпечувалося додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, здійснювався контроль за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форм власності, розташованих на території Свалявського району.
        На обліку служби перебуває 186 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 133 дитина -   під опікою, піклуванням фізичних осіб, 3 дитини перебувають та виховуються у прийомних сім’ях, 8 дітей - у дитячих будинках сімейного типу, інші діти в державних закладах на повному державному утриманні, благодійних фондах та тимчасовому утриманні у сім’ях родичів, знайомих.        
        Надавалася практична та методична допомога, консультації з питань соціального захисту дітей органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності, громадським організаціям, громадянам.
        Проводиться робота серед дітей з метою запобігання правопорушень. Забезпечується влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, передача під опіку, піклування, на усиновлення.
        Працівники служби у справах дітей Свалявської райдержадміністрації неодноразово представляли, у разі необхідності, інтереси дітей у судах, в їх відносинах з юридичними та фізичними особами. Запрошувалися для бесіди батьки, опікуни, піклувальники до служби у справах дітей з метою з’ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності, вчинення правопорушень, вживалися заходи щодо їх усунення. За місцем проживання, перебування відвідувалися діти, які опинились у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в службі у справах дітей, та вживалися відповідні заходи щодо захисту прав, свобод та інтересів дітей.
З метою захисту прав, інтересів та свобод дітей працівники служби брали участь у досудових допитах неповнолітніх та захищали їх права та інтереси в суді.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації зазначив, що   з метою профілактика ВІЛ-СНІДУ 1 грудня 2013 року в загальноосвітніх школах проведено уроки, виховні години, бесіди на тему « Захисти себе від ВІЛ». Організовано   перегляд фільмів «Наслідки ВІЛ –СНІДУ», «Шляхи передачі ВІЛ-інфекції». У Дусинській, Полянській, Плосківській загальноосвітніх школах І-ІІІ ст., Голубинській, Сасівській,     Тибавській     загальноосвітніх школах І-ІІ ст. проведено тренінги з профілактики ВІЛ-СНІДУ. Протягом   листопада-грудня   2013 року проведено   моніторингове дослідження   стану   превентивної   освіти   в   загальноосвітніх   школах та анкетування з учнями   9,10,11 класів Полянської, Дусинської, Свалявської загальноосвітніх   школах І-ІІІ ст. з питань профілактики ВІЛ-СНІДУ. Організовано книжкові полички в шкільних бібліотеках з питань здорового способу життя. Проводилися для дітей та учнівської молоді конкурси, фестивалі, змагання та   інші масові заходи.
          У рамках Року дитячої творчості відділом освіти, молоді та спорту спільно з Будинком школярів   проведено такі заходи:
          12 квітня -   районний етап обласного конкурсі « Воскресни, писанко!»;
          1 червня – святкова програма до Дня захисту дітей (концерт, майстер- класи, конкурс малюнків на асфальті, виставка робіт гуртківців);
          у серпні -   виставка –звіт районного Будинку школярів «Від творчого
вчителя до творчого учня»;
          у жовтні -   фестиваль « Будуємо Європу у своєму домі»;
          19 жовтня – районні змагання з туризму;
          22 листопада - районне свято талановитої молоді Свалявщини «Осінній вернісаж»;
          1 грудня - майстер-клас для дітей інвалідів в   обласному реабілітаційному центрі «Чарівні долоньки»;
          у грудні - конкурс творів серед учнів 1-4 класів на тему: «Напиши лист міліціонеру»;
          2-6 - грудня районна виставка: «Замість ялинки - новорічна композиція».
            Керівник відділ охорони здоров’я райдержадміністрації повідомила, що на цей час у   районі немає   хворих на гемофілію типу А та Б або хворобу Віллібранда. На обліку по інвалідності з діагнозом «цукровий діабет»   знаходяться 9 дітей віком від 0-17 років, які спостерігаються дільничними педіатрами та районним ендокринологом. Напередодні до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом у навчальних закладах медичними працівниками спільно з вчителями проведено тренінги, виховні години, організовано перегляд відеофільмів з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
  При щорічному профілактичному медичного огляду дітей (школярів) у дитячих амбулаторно-поліклінічних закладах за участі батьків проводиться профілактична робота з учнями, їх батьками або законними представниками щодо виявлення факторів ризику алкогольних та наркотичних проблем. Протягом поточного року в лікувально-профілактичних закладів району відсутні випадки алкогольного отруєння у дітей.
Іван Дрогобецький, підбиваючи підсумки наради, зазначив:
- У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» райдержадміністрація проводить постійну роботу із забезпечення соціального захисту дітей. 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com