Тривалість щорічних основних відпусток працівникам які працюють на умовах неповного робочого часу.
Щорічна основна відпустка працівникові, що працює на умовах неповного робочого часу, має надавтися такої самої тривалості, як і працівникам з повним робочим часом, тобто повної тривалості.
За частиною 3. ст. 56 КЗпП України робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, у тому числі і скорочення тривалості щорічної основної відпустки.
Згідно з п. 1 ч.1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» час фактичної роботи (в т.ч. на умовах неповного робочого часу) впродовж робочого року, за який надається відпустка, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.
Ст. 6 Закону України «Про відпустки» зазначено, що керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому КМ України.
Головний державний інспектор праці Територіальної державної інспекції з питань праці в Закарпатській обл. І. Лопіт
|