Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 28 Червня 2017 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 




  22.04.2014

Чи зараховується час догляду за дитиною з трьох до п»яти років до загального стажу і до стажу державної служби?

Відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків — не менше 25 років, для жінок — не менше 20 років, у т. ч. стажу державної служби — не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, — незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення стажу державної служби» від 3 травня 1994 року № 283 до стажу державної служби включається час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у виняткових випадках, якщо за медичними показаннями дитині потрібний домашній догляд, — період додаткової відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку.
Таким чином, період догляду працівниці за дитиною з трьох до п»яти років зараховується до стажу державної служби. При визначенні страхового стажу необхідно керуватися Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058), який набув чинності з 1 січня 2004 року. Згідно із зазначеним Законом страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов»язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Перелік осіб, що підлягають загальнообов»язковому державному пенсійному страхуванню, визначено статтею 11 Закону № 1058, до яких, зокрема, належать особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Страхові внески до Пенсійного фонду України за цей період сплачуються з Державного бюджету України.
Під час догляду за дитиною, якій виповнилося три роки за цю особу не сплачуються страхові внески. Отже, період догляду працівниці за дитиною у віці з трьох до п»яти років не буде зарахований до страхового стажу.

Головний   державний інспектор праці Територіальної   державної інспекції з   питань   праці   в   Закарпатській   обл.   І. Лопіт



 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2017 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com