Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  01.02.2010

СОЦІАЛЬНОМУ   ЗАХИСТУ   ДІТЕЙ   - ОСОБЛИВУ   УВАГУ
         
        Одним з критеріїв стану захисту прав дитини та її добробуту в суспільстві є кількість дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Св»ятий обов»язок сім»ї, влади, громадськості – захищати дітей, підтримувати, створювати необхідні умови. Сирітство – особливий соціальний і духовний стан дитини, який можна вважати сучасним захворюванням. Лікувати його можна тільки поверненням дитини в її природне середовище – сім»ю. Нажаль, останніми роками спостерігається тенденція до збільшення кількості дітей, залишених без батьківського піклування. Так, на кінець 2009 року в районі під опікою, піклуванням перебувало 126 дітей, на 33 – складено анкети дитини, що може бути усиновлена.  
    Службою у справах дітей райдержадміністрації ведеться багатогранна робота щодо допомоги сім»ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Основним своїм завданням служба вважає реалізацію на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.   Запорукою успіху роботи є спільна праця з усіма структурними підрозділами органів виконавчої влади місцевого самоврядування, громадськими благодійними організаціями. Але якщо біологічна родина дитини після проведеної з нею роботи не може виконувати свій обов»язок по вихованню дитини, починає працювати інститут сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
- усиновлення;
- під опіку/піклування;
- до прийомних сімей;
- до дитячих будинків сімейного типу.
        З метою поліпшення соціального захисту дітей у січні 2009 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866, статті 23 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» розпорядженням голови райдержадміністрації було утворено комісію при районній державній адміністрації - як консультативно дорадчий орган з питань захисту прав дитини. Очолює комісію голова райдержадміністрації Федикович Ігор Павлович. До складу комісії також   входять: перший заступник голови райдержадміністрації Ланьо Іван Іванович, начальник служби у справах дітей Попович Георгій Іванович, начальник управління охорони здоров»я - Гаврилишин Віталій Михайлович, начальник управління праці та соціального захисту населення - Химинець Наталія Василівна, начальник відділу освіти - Русин Василь Павлович, начальник відділу реєстрації актів цивільного стану РУЮ - Тимків Надія Іванівна, начальник відділу у справах сім»ї, молоді та спорту - Сокач Ірина Василівна, директор центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді - Шестак Тетяна Юріївна та інші –всього 13 чоловік.
      Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров»я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія відповідно до покладених на неї завдань розглядає питання: зокрема, позбавлення та поновлення батьківських прав; вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини; участь одного з батьків у вихованні дитини; побачення з дитиною матері, батька, які позбавленні батьківських прав; встановлення і припинення опіки, піклування; утримання та виховання дітей у сім»ях опікунів, піклувальників, прийомних сім»ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов»язків; розгляд звернення дітей щодо неналежного виконання батьками, опікунами, піклувальниками обов»язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами; вчинення правочинів щодо нерухомого майна, на яке мають право неповнолітні тощо.
      Основною організаційною формою діяльності комісії є її засідання, які проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Так, протягом минулого року   проведено дев»ять засідань комісії, на яких розглянуто більше 70-ти питань. Зокрема, більше половини питань стосувалося встановлення опіки та піклування над неповнолітніми, позбавлення батьківських прав. При цьому особливу увагу на засіданні члени комісії приділяють розгляді заяв батьків щодо вирішення питань виховання дітей, а саме встановлення місця проживання дітей та часу спілкування їх з батьками. Окремим батькам було рекомендовано звернутися до суду з позовом про усунення перешкод, які чинять колишні дружина чи чоловік у спілкуванні, вихованні з малолітніми дітьми.
      Також слід наголосити на новій редакції частини 2 статті 177 Сімейного кодексу України, згідно якої батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти будь-які правочини щодо її майнових прав: укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири.
      Під час розгляду таких заяв з наданими пакетами документів члени комісії особливу увагу звертають на те, щоб у ході вчинення правочинів щодо транспортних засобів, нерухомого майна, житлові та майнові інтереси дітей були дотриманні згідно чинного законодавства.
      З серпня 2006 року в Україні започаткована благодійна акція «Кожній дитині - родину». Ураховуючи суспільну значимість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім»ї, Указом Президента України від 27 листопада 2008 року встановлено День усиновлення – свята України, яке щороку припадає на 30 вересня та співпадає із днем Християнського св»ята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. При консультативно-правовій допомозі наданій   працівниками служби у справах дітей потенційним усиновлювачам, Свалявським районним судом було прийнято рішення щодо усиновлення 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 10 дітей походженням з Свалявського району і усиновлені громадянами України.    
    При проведенні 18 перевірок неблагополучних сімей працівниками служби у справах дітей було вилучено та влаштовано 60 дітей, 40 дітей влаштовано під опіку та піклування, інших до: санаторію „Човен”, обласних Будинку дитини та притулку для дітей, Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей м.Свалява, Чинадіївського дошкільного навчального закладу (дитячого будинку) для дітей дошкільного та шкільного віку, Берегівської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів та Домбоківської спеціальної школи - інтернату І-ІІ ступенів. До дитячих будинків сімейного типу влаштовано 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
          29 дітей, які зазнали морального, психологічного та сексуального насилля в сім”ї, з метою реабілітації та поліпшення   їх душевного та фізичного стану пройшли курс реабілітації в Закарпатському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.
Службою у справах дітей разом із групою кримінальної міліції у справах дітей проводилися профілактичні рейди „Урок”, „Вулиця”, „Вокзал” з метою профілактики злочинності та подолання дитячої безпритульності, бездоглядності. За результатами 57 рейдів було вилучено 10   неповнолітніх дітей, які в подальшому влаштовувалися до притулку для дітей. Працівниками служби та групи кримінальної міліції готувалися матеріали про позбавлення батьківських прав, притягнення до адміністративної відповідальності батьків за ст.184 КУпАП.   Зокрема,   3   батьків притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею   166, а 6 батьків - за статтею 304 КК України. Проведено 65 профілактичних бесід з батьками та їх дітьми. В ході проведення рейдів здійснено 52 перевірки торгових закладів на наявність фактів продажу тютюнових та горілчаних напоїв неповнолітнім.Начальник служби у справах дітей Свалявської райдержадміністрації               Г.І.Попович 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Економіка України - шлях до демократизації,солідарні підходи

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com