Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 15 Вересень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  01.02.2010

СОЦІАЛЬНОМУ   ЗАХИСТУ   ДІТЕЙ   - ОСОБЛИВУ   УВАГУ
         
        Одним з критеріїв стану захисту прав дитини та її добробуту в суспільстві є кількість дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Св»ятий обов»язок сім»ї, влади, громадськості – захищати дітей, підтримувати, створювати необхідні умови. Сирітство – особливий соціальний і духовний стан дитини, який можна вважати сучасним захворюванням. Лікувати його можна тільки поверненням дитини в її природне середовище – сім»ю. Нажаль, останніми роками спостерігається тенденція до збільшення кількості дітей, залишених без батьківського піклування. Так, на кінець 2009 року в районі під опікою, піклуванням перебувало 126 дітей, на 33 – складено анкети дитини, що може бути усиновлена.  
    Службою у справах дітей райдержадміністрації ведеться багатогранна робота щодо допомоги сім»ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Основним своїм завданням служба вважає реалізацію на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.   Запорукою успіху роботи є спільна праця з усіма структурними підрозділами органів виконавчої влади місцевого самоврядування, громадськими благодійними організаціями. Але якщо біологічна родина дитини після проведеної з нею роботи не може виконувати свій обов»язок по вихованню дитини, починає працювати інститут сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
- усиновлення;
- під опіку/піклування;
- до прийомних сімей;
- до дитячих будинків сімейного типу.
        З метою поліпшення соціального захисту дітей у січні 2009 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866, статті 23 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» розпорядженням голови райдержадміністрації було утворено комісію при районній державній адміністрації - як консультативно дорадчий орган з питань захисту прав дитини. Очолює комісію голова райдержадміністрації Федикович Ігор Павлович. До складу комісії також   входять: перший заступник голови райдержадміністрації Ланьо Іван Іванович, начальник служби у справах дітей Попович Георгій Іванович, начальник управління охорони здоров»я - Гаврилишин Віталій Михайлович, начальник управління праці та соціального захисту населення - Химинець Наталія Василівна, начальник відділу освіти - Русин Василь Павлович, начальник відділу реєстрації актів цивільного стану РУЮ - Тимків Надія Іванівна, начальник відділу у справах сім»ї, молоді та спорту - Сокач Ірина Василівна, директор центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді - Шестак Тетяна Юріївна та інші –всього 13 чоловік.
      Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров»я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія відповідно до покладених на неї завдань розглядає питання: зокрема, позбавлення та поновлення батьківських прав; вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини; участь одного з батьків у вихованні дитини; побачення з дитиною матері, батька, які позбавленні батьківських прав; встановлення і припинення опіки, піклування; утримання та виховання дітей у сім»ях опікунів, піклувальників, прийомних сім»ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов»язків; розгляд звернення дітей щодо неналежного виконання батьками, опікунами, піклувальниками обов»язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами; вчинення правочинів щодо нерухомого майна, на яке мають право неповнолітні тощо.
      Основною організаційною формою діяльності комісії є її засідання, які проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Так, протягом минулого року   проведено дев»ять засідань комісії, на яких розглянуто більше 70-ти питань. Зокрема, більше половини питань стосувалося встановлення опіки та піклування над неповнолітніми, позбавлення батьківських прав. При цьому особливу увагу на засіданні члени комісії приділяють розгляді заяв батьків щодо вирішення питань виховання дітей, а саме встановлення місця проживання дітей та часу спілкування їх з батьками. Окремим батькам було рекомендовано звернутися до суду з позовом про усунення перешкод, які чинять колишні дружина чи чоловік у спілкуванні, вихованні з малолітніми дітьми.
      Також слід наголосити на новій редакції частини 2 статті 177 Сімейного кодексу України, згідно якої батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти будь-які правочини щодо її майнових прав: укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири.
      Під час розгляду таких заяв з наданими пакетами документів члени комісії особливу увагу звертають на те, щоб у ході вчинення правочинів щодо транспортних засобів, нерухомого майна, житлові та майнові інтереси дітей були дотриманні згідно чинного законодавства.
      З серпня 2006 року в Україні започаткована благодійна акція «Кожній дитині - родину». Ураховуючи суспільну значимість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім»ї, Указом Президента України від 27 листопада 2008 року встановлено День усиновлення – свята України, яке щороку припадає на 30 вересня та співпадає із днем Християнського св»ята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. При консультативно-правовій допомозі наданій   працівниками служби у справах дітей потенційним усиновлювачам, Свалявським районним судом було прийнято рішення щодо усиновлення 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 10 дітей походженням з Свалявського району і усиновлені громадянами України.    
    При проведенні 18 перевірок неблагополучних сімей працівниками служби у справах дітей було вилучено та влаштовано 60 дітей, 40 дітей влаштовано під опіку та піклування, інших до: санаторію „Човен”, обласних Будинку дитини та притулку для дітей, Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей м.Свалява, Чинадіївського дошкільного навчального закладу (дитячого будинку) для дітей дошкільного та шкільного віку, Берегівської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів та Домбоківської спеціальної школи - інтернату І-ІІ ступенів. До дитячих будинків сімейного типу влаштовано 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
          29 дітей, які зазнали морального, психологічного та сексуального насилля в сім”ї, з метою реабілітації та поліпшення   їх душевного та фізичного стану пройшли курс реабілітації в Закарпатському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.
Службою у справах дітей разом із групою кримінальної міліції у справах дітей проводилися профілактичні рейди „Урок”, „Вулиця”, „Вокзал” з метою профілактики злочинності та подолання дитячої безпритульності, бездоглядності. За результатами 57 рейдів було вилучено 10   неповнолітніх дітей, які в подальшому влаштовувалися до притулку для дітей. Працівниками служби та групи кримінальної міліції готувалися матеріали про позбавлення батьківських прав, притягнення до адміністративної відповідальності батьків за ст.184 КУпАП.   Зокрема,   3   батьків притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею   166, а 6 батьків - за статтею 304 КК України. Проведено 65 профілактичних бесід з батьками та їх дітьми. В ході проведення рейдів здійснено 52 перевірки торгових закладів на наявність фактів продажу тютюнових та горілчаних напоїв неповнолітнім.Начальник служби у справах дітей Свалявської райдержадміністрації               Г.І.Попович 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com