Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 24 Січня 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  10.02.2010

У боротьбі за здоров’я людей
Сфера охорони здоров’я одна із тих, де зайнята діяльністю велика кількість людей і куди звертається за профілактичними чи лікувальними послугами майже все населення району. Медичну допомогу жителям Свалявщини надають 28 закладів охорони здоров’я,   у тому числі райлікарня на 268 ліжок, дільнична лікарня в Керецьках на 10 ліжок з амбулаторією загальної практики сімейної медицини, 12 – сільських АЗПСМ та 14 – ФАПів.
До позитивних результатів роботи медиків району в минулому році належить, зокрема, те, що вперше за останній період у нас спостерігається перевищення народжуваності над загальною смертністю. Народилася 781 дитина, а померло – 716 чоловік, отже, природний ріст позитивний. Також значно знизився рівень малюкової смертності, який є одним з найнижчих в області. Не зареєстровано випадків материнської смертності.
Завдяки співпраці медиків, працівників районної санітарно-епідеміологічної станції, райдержадміністрації, районної ради та органів місцевого самоврядування під час епідемії грипу в районі ситуація не вийшла з-під контролю, ніхто не помер від грипу та ГРВі.
Водночас проблемним для району є ріст інфекційних уражень, рівень яких майже вдвічі перевищує обласний показник. Особливе занепокоєння викликає збільшення захворюваності на туберкульоз в деяких селах (Сасівка, Мала Мартинка). Крім того, серед вперше виявлених з ураженням туберкульозу – 50 відсотків хворі із запущеними, деструктивними формами.
Потребує значного покращення і робота з раннього виявлення онкологічних захворювань – майже кожен четвертий, що занедужав, виявляється в четвертій стадії хвороби.
За минулий рік, незважаючи на економічну кризу, продовжувалася робота з поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району. Проведено капітальні ремонти дахів відділення переливання крові, корпусу А райлікарні, приймального відділення, водоканалізаційної системи терапевтичного відділення № 2, замінено вікна на металопластикові у відділеннях райлікарні, реконструйовано системи опалення в АЗПСМ сіл Голубиного та Росош.
За рахунок коштів державного і місцевого бюджетів закуплено обладнання та санітарний транспорт, в тому числі комплекс рентгенівський діагностичний, два санітарні автомобілі „УАЗ”, апарат штучної вентиляції легенів „Малятко”, дизкамеру для інфекційного відділення, два комплекти медичного обладнання для АЗПСМ сіл Росош та Стройного.
Минулого тижня п’ять АЗПСМ (Плоске, Голубине, Мала Мартинка, Керецьки, Березники) отримали сертифікати на автомобілі для лікарів сімейної медицини, закуплені за кошти державного бюджету.
Все це добре. Але є й приклади, що викликають стурбованість. Зокрема,   зношеність обладнання в багатьох амбулаторіях та ФАПах, стан покрівлі на корпусах А та лорвідділенні райлікарні, амбулаторії сіл Стройного, Березників, ФАПів Родниківки, Плав’я.
Єдине побажання, – це надія, що в майбутньому будуть у нас відчутнішими результати соціально-економічного розвитку, а відповідно й збільшиться фінансування сфери охорони здоров’я. Отже, буде можливість виправити всі негативні фактори, що перешкоджають у боротьбі за здоров’я людей.
Валерій ГАВРИЛИШИН,
начальник відділу охорони здоров’я РДА.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com