Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Агропромисловий комплекс району
Станом на 01.01.2010р в господарствах Свалявського району утримуються: 5172 голів ВРХ, в т.ч. корів- 4178 голів, свиней- 7834 голів, овець та кіз - 3085, птиці-   50 тис.голів.   Вироблено сільськогосподарськими товаровиробниками: 2510 тонн м’яса, 16725 тонн – молока, 12810 тис. штук яєць.  
На території району працюють 21 селянських фермерських господарств, 2 – товариства з обмеженою відповідальністю, один сільськогосподарський обслуговуючий кооператив „Неліпинський” і НВА „Племконецентр”,- ( науково –виробнича асоціація, яка координує селекційно – племінну роботу по гуцульській породі коней), 9755 особистих селянських господарств.  
Особливо хотілося б виділити   такі господарства:  
Науково виробнича асоціація «Племконецентр»,   координує в Західному регіоні селекційно – племінну роботу по гуцульській породі коней, зокрема, таких племінних господарств, як ФГ «Золота підкова», ФГ «Полонинське господарство»,   ФГ «Барвінок» Закарпатської області, ТзОВ «Варто» Івано –Франківської області та філії в місті Судова Вишня Львівської області.

Завдяки співпраці управління агропромислового розвитку з Міжнародною благодійною фундацією «Хайфер Прожект Інтернешнл»   було створено у с. Неліпино Свалявського району сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Неліпинський» через який було завезено із – за кордону племінні кози та передано безкоштовно для населення з метою нарощення поголів»я цих тварин.

ФГ «МіК» створено внаслідок реформування КСГП у 2001 р. Фермерське господарство займається вирощуванням великої рогатої худоби та відгодівлею свиней м’ясних порід «Велика біла» та має статус племінного репродуктора.   В 2010 році планується відкрити цех по переробці м’яса.  
ФГ «Шнелцер і К» , займається відгодівлею свиней, а також закупівлею від населення та переробкою сільськогосподарської продукції, має магазин та цех для виробництва та реалізації домашніх м”ясних виробів.      
ФГ „Віжень” створено в червні 2007 році, займається вирощуванням свиней, ВРХ та овець. Основним завданням на 2010 рік є створення молочно – тваринницького комплексу та запровадження інвестиційних проектів в розвиток молочного скотарства.
А також ФГ „Ранта”, ФГ „Казбек”, ФГ „Віжень”, та ін.
Працює 6 пунктів штучного осіменіння корів, що займаються відтворенням поголів”я великої рогатої худоби та п”ять ветеринарних аптек, які забезпечують постійне і якісне ветеринарне обслуговування тварин у господарствах та в населення.
  Важливим напрямом розбудови аграрного сектору економіки у 2010 р. є розвиток с/г підприємств, кооперативів та приватного сектору, удосконалення правових, соціально – економічних та організаційних умов, формування їх інфраструктури, знаття перешкод на шляху до організованого аграрного ринку особистим селянським, фермерським господарствам, фізичним особам, с/г товаровиробникам, підвищення добробуту і зайнятості сільського населення. Можливості особистих селянських і фермерських господарств та фізичних осіб – с/г товаровиробників реалізувати без посередників вироблену с/г продукцію на організованому аграрному ринку, а населенню можливість отримати високоякісний та доступний за ціною товар.
Перспективою розвитку агропромислового комплексу району та його завданням на 2010 рік є:
- покращення породності та продуктивності тварин за рахунок збільшення обсягів штучного осіменіння худоби, відкриття додатково ще двох пунктів штучного осіменіння в селах Сусково та Неліпино;
- збільшення чисельності поголів’я овець у с/г товаровиробників усіх форм власності та господарювання, особистих господарств населення і за рахунок цього одержати приріст виробництва вовни та баранини;
- за рахунок дотацій з місцевого та державного бюджетів домогтися здешевлення вартості утримання основних свиноматок у фермерських господарствах з метою збільшення обсягів виробництва м’яса, а також молодняку для реалізації населенню;
- створення оптових регіональних ринків сг продукції та аукціонів живої худоби;
- проведення на місцевих ринках щотижневих ярмарків – продажу   с/г продукції за участі громадян, які реалізують с/г продукцію власного виробництва;
- надання організаційної підтримки створенню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за безпосередню участю сільськогосподарських товаровиробників;
- залучення інвесторів для використання незадіяних споруд ФГ «МіК», ФГ «Агродар - С», ПП «Андріана» по створенню виробничих, торгівельних чи туристичних об’єктів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com