Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  14.02.2010Із врахуванням думки широкого загалу
За півтора місяця роботи на посаді голови райдержадміністрації І. П. Федикович побував у всіх населених пунктах району, ознайомився з діяльністю місцевих громад, роботою закладів охорони здоров’я, дитсадків, загальноосвітніх шкіл, клубів, бібліотек. Недарма кажуть, стороннім оком все помічається краще, значно більше, особливо щодо виявлення огріхів, недоробок, котрі вимагають нагального втручання влади і обов’язкового їх вирішення, що значною мірою може допомогти загальній справі, а в підсумку – поліпшенню соціального і економічного розвитку району.
Розробити чітку стратегію і тактику досягнення цієї мети можна тільки спільними зусиллями, за спільної участі місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій. З цією метою   з ініціативи Ігоря Павловича Федиковича було вирішено створити громадську раду – своєрідний консультативно-дорадчий орган колективно-колегіального управління з числа керівників-ветеранів, котрі свого часу зробили певний вклад у розвиток Свалявщини. Її думка, а особливо, що стосуватиметься життєдіяльності району, обов’язково буде враховуватися райдержадміністрацією в процесі підготовки відповідних актів.
Минулої середи відбулося перше засідання ради, на якому виробили базові рекомендації для прийняття рішень з тих чи інших питань, обрали двох заступників.
Відкриваючи зібрання, голова РДА І. П. Федикович зупинився на кризових явищах, які не обминули і наш район. Він, зокрема, відзначив значний ріст так званих депресивних територій, до яких входять, як правило, гірські населені пункти з недостатньо розвинутими сферою застосування праці, системою соціально-побутового обслуговування та обмеженою транспортною доступністю. Це спричинило масовий відтік робочої сили за кордон – близько 4–4,5 тисячі осіб. Попри все, там залишилося понад 13,5 тисяч, що складає 25 відсотків від загальної кількості населення району. Припинення діяльності одного-двох підприємств, які знаходилися на цих територіях, різко знизило наповнення місцевих бюджетів, під загрозою опинилася робота соціальних закладів. На жаль, сказав голова, в державі поки що відсутній відповідний механізм стимулювання та підтримки соціально-економічного розвитку регіонів, діяльності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування з тим, щоб на основі повного використання природного, економічного та інтелектуального потенціалу ефективно їх розвивати. Тому, зазначив І. П. Федикович, нашим головним завданням є забезпечення людей роботою саме в цій депресивній частині району. Особливо шляхом залучення інвестицій, пошуку партнерів, які б взялися створити робочі місця.
Через які механізми це можна зробити? Як вдихнути життя в дані населені пункти? Як зацікавити інвестора? Ці проблеми найбільше хвилюють владу, адже вирішити їх означає реанімувати не лише діяльність втрачених колись потужних сільських виробництв, економіку поселень, але й працювати на збільшення дохідної частини місцевого бюджету. Можливості є, адже тут збереглося головне – кадрові ресурси та певна виробнича інфраструктура.
Потім присутніх із сучасним станом, економікою, здобутками і проблемами Свалявщини ознайомила начальник управління економіки РДА В. Д. Савчук. Вона відзначила, що в умовах ринкової економіки найбільшого розвитку набув малий і середній бізнес, який на сьогодні відіграє істотну роль у діяльності району. Значним резервом економічного зростання, зазначила виступаюча, стало ефективне використання виробничих площ підприємств-банкрутів. Йшла мова про ТОВ „Форшнер. Україна”, „Грифсканд-Свалява”, „Кора”, „Фенікс-1”, а також „Мате-Україна” із 100% іноземними інвестиціями, які працюють на виробничих площах колишніх заводу „Електрон”, лісокомбінату, лісохімкомбінату, Драчинської фабрики „Латориця”. Наводився приклад стрімкого розвитку санаторно-курортної та туристично-рекреаційної галузі, яка щорічно забезпечує майже 25% від загальних надходжень до бюджетів усіх рівнів. Але є й проблеми, одна з них – наявність досить значної частини незадіяних виробничих площ. Друга – згортання банківською системою кредитних програм для бізнесу та споживчого кредитування, що призвело до браку інвестиційних ресурсів, сповільнення зростання галузей економіки. Через це зросли борги до бюджетів усіх рівнів, а також до Пенсійного фонду.
Начальник фінансового управління РДА Р. В. Прожегач інформувала присутніх про організацію бюджетного процесу для сприяння стабільності функціонування бюджетних установ. Вона відзначила, що, незважаючи на кризу, в районі повністю збережено всю мережу закладів охорони здоров’я, робиться все, аби сповна забезпечити її усім необхідним. Виконуються відповідні Програми і в освіті. Попри економічні негаразди завершено будівництво нової школи в Неліпині, добудову у Плоскому. Додатково відкрито 15 груп у Стройненській, Березниківській, Полянській, Керецьківській, Росошанській загальноосвітніх та в Драчинській початковій школах. Торік державний бюджет склав 113964,6 тисячі гривні, в тому числі дохідна його частина – 24637,1 тисячі. Район одержав 30766,5 тис. грн. субвенції та 58,6 млн. грн. допомог. Начальник управління називала і проблеми, серед яких гострими є погіршення демографічної ситуації, а також ротація кадрів, яка складає близько 30 відсотків.
Із станом соціальних виплат пенсіонерам, інвалідам, ветеранам Великої Вітчизняної війни і праці, багатодітним сім’ям, престарілим, забезпеченням їх паливом, медикаментами, санаторними путівками знайомила членів ради заступник начальника управління праці і соціального захисту населення М. В. Мішко. Начальник управління агропромислового комплексу М. В. Чернуха поінформував про розвиток фермерського та селянського сільського господарства району, більше говорив про недоробки, котрі належить вирішити найближчим часом щодо організації переробки тваринницької продукції, селекції буро-карпатської породи, ведення насінництва. Затим начальники та заступник начальника управлінь відповіли на численні запитання присутніх, вислухали цінні поради колишніх керівників-ветеранів – членів громадської ради.
На завершення засідання голова РДА І. П. Федикович висловив сподівання, що зустріч принесла користь усім учасникам зібрання, що, незважаючи на роки, вони не є сторонніми спостерігачами, а вболівають за стан справ у районі, зокрема про повну реанімацію промислового виробництва, що в аудиторії виробилась цілісність поглядів на проблеми, котрі вимагають нагального вирішення. Головне – це розуміння керівниками району, що усвідомлена участь всіх громадян у справах держави принесе справжній успіх.
Борис Іванчов.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com