Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  07.04.2010

Інформація
про виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Свалявського району на 2008-2013 роки.

На протязі 2008-2009 років для зменшення забруднення поверхневих та підземних водойм неочищеними скидами в місті Свалява проведено будівництво каналізаційних мереж по вул. Возз’єднання (642 м.), вул. Туряниці (820 м.), вул. А.Волошина (305м.), вул. Єсеніна (354м.), Садова-Достоєвського (1680м.), збудовано каналізаційну насосну станцію по вул. Мукачівська, проведені ремонти каналізаційних мереж по вул. Я. Мудрого (105м.) та дворові ремонти по вул. Головній та вул. Суворова.
Проект реконструкція   напірного   каналізаційного   колектору та   водопроводу   від   каналізаційної   станції   по вул. Головній до КОС м. Свалява включено до пріоритетних регіональних інвестиційних проектів, що в першочерговому порядку мають фінансуватися за рахунок державного бюджету у 2010 році.
Встановлено очисні споруди глибокої біологічної очистки в не каналізованих населених пунктах: загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Неліпино, гірсько – лижний витяг та Готельний комплекс пп. Міланова с. Поляна ур. “Ведмежий”, Завод металоконструкцій ПП «Полата» с. Сусково, ТОВ “Закарпаткурортмінводи” с. Поляна та   в двох житлових будинках   приватного сектору с. Вовчий.
Завершено будівництво 139 м.п. локальних підпірних стінок для захисту с. Сасівка від підтоплень вартістю 285 тис. грн.. Закарпатським облводгоспом   за рахунок державного бюджету та заходів з захисту від підтоплення   за рахунок сільського бюджету с. Поляна.
Проводиться регулювання та розчистка русел річки Латориця з частковим вивозом гравійно-пісчаної суміші згідно затверджених проектів в ур. 3-ій км с. Неліпино та   урочище „Ровінь” с. Голубине.
З сільських бюджетів на підтримання сприятливого гідрологічного та санітарного стану річок використано кошти сільського фонду ОНПС по Дусинській (5,7 тис.грн) та Плосківській (2,5 тис.грн) сільських радах.
Для попередження забруднення поверхневих вод при аварії на продуктопроводах завершені роботи по будівництву нафтовловлювача на р. Латориці в районі с. Неліпино.
    Завершено реконструкцію виробництва деревного вугілля та модернізація ретортного цеху ТОВ “НВП Грифсканд - Свалява”, яка зменшила викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря по основних інгредієнтах   в двічі. Азоту оксиди при однаковій потужності підприємства (до 5000 тонн вугілля в рік) становили до реконструкції 10,665 тонн/рік, після модернізації 5,47517 тонн/рік.  
Бюджетні установи району переведено на автономне опалення з виконанням заходів по енергоощадливості, що забезпечило також зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Промисловими підприємствами щорічно виконуються заплановані заходи по зменшенню викидів забруднюючих речовин в атмосферу (заміна фільтрів, ремонт і заміна необхідного обладнання, тощо).
Комунальним підприємством міста Свалява придбано та замінено контейнери для сміттєзбиральних машин, з кришками для захисту від атмосферних опадів. Для своєчасних робіт по захороненню і утилізації сміття на міському сміттєзвалищі придбано бульдозер ДЗ -110 за рахунок коштів місцевого бюджету на що витрачено коштів 160,0 тис.грн.
На території району проводиться сортування та заготівля ресурсноцінних компонентів відходів. Свалявське сільське споживче товариство здійснює заготівлю макулатури, склобою, відходів полімерних, гумових, у тому числі зношених шин, матеріалів текстильних виробів.   ПП Кошеля В. М. також збирає полімерні, гумові відходи, в тому числі зношені шини, матеріали текстильних вторинних.
Значним чинником для покращення екологічного стану міста Свалява є ліквідація такого потужного джерела забруднення, як складовані біля тонни отрутохімікатів – засобів захисту рослин від бур’янів та шкідників ліквідованих сільгосппідприємств.
Для утилізації промислових відходів деревообробки в районі в 2009 році розпочав роботу цех паливних брикетів ТОВ «Евробрикет» по вул.. Менделєєва. а скоро розпочне роботу аналогічне підприємство в с. Родниківка. Ряд промислових підприємств (ДП „Свалявське ЛГ, ТОВ „Контакт-5”, ТОВ „Прогрес-С” та інші використовують дерев’яні відходи для сушильного господарства та обігріву виробничих приміщень.
На забезпечення охорони рослинного світу райдержадміністрацією щорічно забезпечуються заходи по недопущенню торгівлі ранньовесняними рослинами та впорядкуванню торгівлі новорічними ялинками. Спільно з Свалявський РВ УМВС, ДП Свалявське ЛГ проведено 12 рейдів-перевірок ринків району.
Зарезервовано території для створення лісопаркових зон - місць організованого відпочинку населення, туристичних цілей (природно заповідні території місцевого значення) ур. Тополина с. Солочин та ур. Дубки С. Лопушанка.
Направлено запит на співфінансування природоохоронних заходів із обласного фонду охорони навколишнього природного середовища розроблений на замовлення Солочинської сільської ради проект «Благоустрій та інженерна підготовка території пам’ятки природи місцевого значення – мінерального джерела «Гнилий квас» кошторисною вартістю 87,239   тис.грн.
Всі об’єкти наявного природо заповідного фонду району винесено в натуру. Матеріали землеустрою оформлено на парк «Чонок» с. Березники та джерело «Вовків квас» с. Солочин. При цьому площу парку «Чонок» збільшено на 1 га.
Щорічно здійснюються заходи з озеленення населених пунктів.
Для резервування земель з метою використання надр за рахунок коштів районного бюджету проведено інвентаризацію родовищ корисних копалин Свалявського району.
Освітніми закладами району проводяться уроки, лекції, виховні години, теоретичні та практичні навчання, пов’язані з екологією, мета яких дати учням знання про навколишній світ і місце в ньому людини, розвинути почуття екологічної свідомості та відповідальності. Силами юних екологів благоустроєні джерела   на територіях Сусківської і Стройненської сільрад, із залученням учнів шкіл організовуються посадки лісокультур.
Інформація про стан навколишнього природного середовища, існуючі проблеми, можливі шляхи їх усунення, використання природних ресурсів, попередження екологічної небезпеки, інша інформація, що стосується довкілля систематично висвітлюються в районній газеті “Вісті Свалявщини” та офіційному ВЕБ-сайті райдержадміністрації і районної ради.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com