Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 17 Жовтень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Підсумки
соціально-економічного розвитку району
за І півріччя 2010 року

                               
      У звітному періоді всі зусилля райдержадміністрації були спрямовані на виконання завдань, передбачених прогнозом економічного і соціального розвитку району на 2010 рік, зосередивши особливу увагу на забезпеченні сталого економічного зростання, послаблення реальних загроз кризових явищ на економіку району, поліпшення життєвого рівня населення, покращення соціального захисту.        
          В результаті в промисловості щомісячно спостерігався ріст обсягів реалізації промисловї продукції. За січень-червень 2010 року підприємствами основного кола реалізовано промислової продукції на суму 99,4 млн. грн., що на 9,3 відсотки більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
          Приріст досягнуто підприємствами харчової промисловості, виробництва деревини та виробів з деревини, легкої промисловості.
      Харчова промисловість залишається провідною галуззю в районі. Частка реалізованої продукції виробників мінеральних вод склала 68,2 відсотки від загального обсягу реалізації і 92 відсотків реалізованої продукції харчової промисловості.
      Проблемними питаннями, що стримують розвиток галузі промисловості залишаються недоступність залучення дешевих кредитних ресурсів та складні умови їх отримання.
        Сільськогосподарськими товаровиробниками протягом звітного періоду вироблено: 920,2 тонни м’яса, 7490,3 тонни молока, 5028,4 тис.штук яєць, що становить до аналогічного періоду 2009 року відповідно: 91,9%, 80,8%, 92,6%. В господарствах утримуються: 6225 голів ВРХ, що на 8,4 відсотки менше ніж торік, в тому числі 4580 голів корів (86,9 %), свиней - 10301 голів (95,6%), овець та кіз – 4856 голів (104%), птиці-119,3 тис.голів (92,7%).
      За звітний період забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів та виконання планових призначень.
          Протягом   січня-червня поточного року до Зведеного бюджету мобілізовано 36,1 млн.грн., що на 22,7 відсотків більше в порівнянні з аналогічним періодом   минулого року.  
      22,8 відс. загальних надходжень Зведеного бюджету забезпечили санаторно-курортні заклади району, 20,1 відс. - суб”єкти підприємницької діяльності – виробники мінеральних вод, 4,1 відс. - підприємства лісопереробної галузі.
        До Державного бюджету надійшло 18813,8 тис.грн., що складає 100,1 % розрахункової бази. Ріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 37,5 відсотків.
      Закріплені доходи загального фонду місцевих бюджетів району за січень-червень 2010 року виконано на 100,2 відс. тобто при затвердженому плані 12,8 млн. грн., фактично мобілізовано 12,9 млн.грн. Рівень виконання до відповідного періоду минулого року склав 107,4 відс., або на 893,6 тис.грн. більше.
        Протягом звітного періоду в результаті вжитих заходів вдалося на 26,5 відсотків скоротити недоїмку до Зведеного бюджету, в тому числі більш як на 17 відсотків зменшено борг по податкових платежах до місцевого бюджету.  
        Забезпечено ріст власних надходжень до Пенсійного фонду.
        Так, за січень-червень 2010 року в бюджет управління Пенсійного фонду у Свалявському районі   надійшло 32,3 млн.грн. власних коштів, що більше рівня відповідного періоду минулого року на 4,9 млн.грн. або на 18,0 відс.
        У порівнянні до попереднього року покращився фінансовий результат від звичайної діяльності суб»єктів господарювання до оподаткування. Так, прибутки за січень-червень 2010 року отримали 73,8 відсотків суб»єктів господарювання від їх загальної кількості на суму 11,3 млн.грн., або на 67,4 відс. більше ніж у відповідному періоді минулого року. Таким чином фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування по району був прибутковий на суму 2,0 млн.грн. при тому, що за аналогічний період минулого року отримано позитивне сальдо в сумі 897,7 тис.грн.
        Стан фінансово-господарської діяльності суб”єктів господарювання розглядається на засіданнях робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення податкових та інших надходжень до бюджетів усіх рівнів, вивчення причин збиткової і безприбуткової діяльності суб”єктів підприємництва.
      Зберігається тенденція щодо зростання рівня середньомісячної заробітної плати. Середній розмір нарахувань заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій району за січень-березень 2010 року склав 1315 грн. і перевищив розміри   встановлених   державних   соціальних гарантій більш як у 1,5 рази (рівень прожиткового мінімуму для працездатної особи та мінімальної заробітної плати (869 грн.)). У порівнянні до аналогічного періоду минулого року розмір середньомісячної заробітної плати штатного працівника по району зріс на 9,6 відс.
      Порівняно до початку 2010 року забезпечено зменшення обсягу заборгованої заробітної плати працівникам району на 41,2 відс., за станом на 1 липня 2010 року сума невиплаченої заробітної плати працівникам підприємств району становила 250,1 тис.грн.  
          Відбулося покращення на ринку праці. За січень-червень 2010 року суб»єктами господарювання району   створено 422 нові   робочі   місця,   що становить 72,8 відсотків від завдань Програми зайнятості населення району на 2010 рік, в тому числі 30 – за рахунок юридичних осіб, 218 – згідно заключених трудових угод між приватними підприємцями та найманими працівниками, 174 – за рахунок фізичних осіб приватних підприємців. Всього завдяки малому бізнесу створено майже 93 відс. від загальної кількості новостворених робочих місць.
        Працевлаштовано за звітний період 412 осіб, тобто рівень працевлаштування незайнятого населення зареєстрованого в державній службі зайнятості склав 33,5 відсотків.
          За І півріччя поточного року фінансову   підтримку у започаткуванні власної справи, тобто одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю отримали 7 осіб. Середній розмір цієї допомоги на одного безробітного становить майже 5,4 тис.грн. Загалом за рік безробітним   виплачено 37,4 тис.грн. для організації підприємницької діяльності.
        За рахунок надання дотацій роботодавцям із Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування на випадок безробіття працевлаштовано 54 особи.
        Одним з напрямків соціального захисту незайнятого населення є організація громадських робіт, які забезпечують тимчасове працевлаштування. Протягом звітного періоду взяли участь в таких роботах 120 безробітних.
      Також, наряду із створенням нових робочих місць проходить процес ліквідації неефективних. За січень-червень цього року ліквідовано 264 робочі місця, з них 196 (або 74,2 відс.) – створених у фізичних осіб-підприємців, 11 – у юридичних осіб та 57 осіб скасували державну реєстрацію суб”єктів підприємницької діяльності.
        Наразі зберігається позитивна тенденція щодо зниження рівня зареєстрованого безробіття, який станом на 1 липня 2010 року становить 1,6 відс. при тому, що на 1 липня 2009 року становив 2,5 відс.
          З метою попередження відходу бізнесу в „тінь” продовжуються перевірки робочою групою суб”єктів господарювання на предмет легалізації найманої робочої сили та тінізації доходів. Спільно з державним інспектором праці з початку року проведено 40 перевірок, в ході яких виявлено такі порушення як недотримання норм трудового законодавства в частині оплати праці, виявлено 34 найманих працівників без укладених трудових угод. В результаті на порушників складено акти, протоколи та приписи, 10 осіб із числа найманих оформлено належним чином.
      Наслідки фінансово-економічної кризи надалі негативно впливають на розвиток будівельної галузі.
      В результаті обсяг будівельних робіт підприємств за січень - червень 2010 року склав 2594 тис.грн., що становить 57,7 відс. до   відповідного періоду минулого року при середньообласному темпі 46,3 відс. Скорочення обсягів фінансування суб”єктів підприємництва майже з усіх джерел (обмеження кредитування, встановлення більш жорстких умов отримання кредитів та інше) призвело до різкого звуження внутрішнього ринку сфери будівництва. Як наслідок, відбувається зниження темпів виконання підрядних робіт, погіршення фінансового стану будівельних організацій.
        За попередніми даними обсяг введеного в експлуатацію житла за звітній період зменшиться на 56,6 відс. до січня-червня минулого року і становитиме 2,3 тис.м.кв. загальної площі. Очікуваний обсяг інвестицій в житлове будівництво складатиме 9,5 млн.грн., що становитиме 45,5 відсотків до І півріччя 2009 року.
      З метою покращення стану у сфері житлового будівництва продовжується реалізація районної програми „Власний дім”, для фінансування якої за пропозицією райдержадміністрації рішенням сесії районної ради від 13 травня 2010 року № 420 виділено 50,0 тис.грн. За станом на 1 липня 2010 року в рамках реалізації програми надано пільгове кредитування сільським забудовникам на загальну суму 520 тис.грн., в тому числі за рахунок обласного фонду інвестування об”єктів соціальної сфери – 350 тис.грн., районного бюджету – 150 тис.грн.
        Протягом січня-червня цього року введено в експлуатацію 12 об”єктів, в тому числі: 10 - соціального призначення та два – санаторно-курортної сфери.
      Таким чином, за підсумками січня-червня 2010 року очікуваний обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування у фактичних цінах становитиме близько 15,5 млн.грн., що складатиме 47,8 відсотків до аналогічного періоду минулого року (у діючих цінах).
      За рахунок асигнувань бюджетів розвитку місцевих бюджетів за звітний період виконано робіт на загальну суму 132,9 тис.грн. Основна частка коштів була спрямована   на виконання робіт по реконструкції трибун стадіону «Авангард» та частини будівлі музею під архів м.Сваляви.
        За період іноземного інвестування, станом на 1 липня 2010 року (за попередніми даними), в район залучено 18,7 млн.дол.США прямих іноземних інвестицій,   що становить 182,5 відс. до обсягів на початок 2010 року. За 6 місяців поточного року підприємства району   залучили 717,9 тис.дол.США.
      Протягом січня-червня 2010 року закладами туристично-рекреаційного призначення оздоровлено понад 31 тис.осіб, що на 3,3 відс. більше, ніж в аналогічному періоді попереднього року. Загалом за 6 місяців 2010 року господарюючими суб”єктами санаторно – курортної галузі району реалізовано послуг на суму 42 млн.грн., що становить 105 відсотків до січня-червня 2009 року.
      Закладами туристично-рекреаційного призначення протягом цього року відраховано до бюджетів всіх рівнів більше як 8,2 млн.грн., що на 38,9 відсотків більше, ніж за І півріччя минулого року. На будівництво та реконструкцію об”єктів туристично-рекреаційної сфери спрямовано у звітному періоді понад 8 млн.грн.
      З початку року введено в експлуатацію із об”єктів санаторно-курортної галузі котеджі готельного типу ПП Салюта В.Г., готель ПП Гелети В.В. та будинок відпочинку на 24 місць ПП Марусанич В.І. в с.Поляна.
      Крім того, із об”єктів оздоровчо-туристичного комплексу передбачається   завершити будівельні роботи та здати в експлуатацію лікувальний корпусу на 200 місць в с.Поляна ТОВ „Оздоровчий центр „Купель”, реконструкцію кафе „Затишок” під мотель ТОВ „Корона” та майнового комплексу колишнього НБ „Україна” під реабілітаційний центр в м.Свалява, вул.Духновича, реконструкцію з добудовою кімнат відпочинку спального корпусу ТОВ „Смерічка”; продовжити будівництво туристичного комплексу в с.Солочин на 200 місць ТОВ „Мікол” та ТОВ „Коло-Центр”; готелю в с.Неліпино ПП Цанько В.В., дерев»яних будинків та колиби ПП Беловарі С.О. та реконструкцію колишньої дієтїдальні під готель в с.Поляна ПП Сокирка Б.М.  
      Підготовлено 10 інвестиційних пропозицій щодо реалізації проектів по будівництву санаторно-курортних, туристичних та готельних комплексів на вільних земельних ділянках за межами населених пунктів.
      Розпорядженням голови райдержадміністрації визначено земельні ділянки для продажу через аукціон для розташування об”єктів оздоровчого та рекреаційного призначення.
        Обсяг реалізованих послуг за січень - травень   2010 року склав понад 43 млн.грн. що на 4,7 відс. менше ніж в аналогічному періоді 2009 року,   роздрібного товарообороту (за січень-березень п.р.) – 31,1 млн.грн., що становить 91,7 відс. до січня –березня попереднього року. Зниження роздрібного товарообороту на 8,3 відс. до І кварталу минулого року свідчить про те, що попит продовжує скорочуватися. Основними чинниками є зниження споживчих витрат домогосподарств через падіння купівельної спроможності населення (відсутність споживчого кредитування, зниження рівня реальної заробітної плати та інше).
        Здійснюється щотижневий моніторинг цінової ситуації по підприємствах торгівлі. Результати моніторингу систематично розглядаються на нарадах при заступнику голови райдержадміністрації за участю керівників суб”єктів господарювання, контролюючих органів. Крім того, з метою стабілізації цін на продовольчому ринку району щотижнево в 6 населених пунктах проводяться ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва.
        За станом на 1 січня 2010 року мережа закладів торгівлі та громадського харчування нараховувала 610 одиниць, протягом звітного періоду здійснено будівництво, реконструкцію та введено в експлуатацію 8 об»єктів сфери торгівлі та громадського харчування.
        Обсяг вантажних перевезень за січень-червень 2010   року (з урахуванням обсягів, виконаних підприємцями-фізичними особами) склав понад 22,2 тис.тонн, що становить майже 1602 відс. до   відповідного періоду   минулого року.
        Кількість перевезених пасажирів зменшилась на 23,6 відс. і склала 683 тис.осіб.

Начальник управління економіки  
В.Д.Савчук 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Економіка України - шлях до демократизації,солідарні підходи

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com