Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

АНАЛІЗ
регуляторного впливу проекту рішення Свалявської районної ради «Про погодження вартості одної норми часу на роботи та послуги, що виконуються комунальним унітарним підприємством «Свалявське районне бюро технічної інвентаризації»

1. Проблема, яку передбачається розв»язати шляхом прийняття рішення
На сьогоднішній час у комунальному унітарному підприємстві «Свалявське районне бюро технічної інвентаризації» склалася ситуація, викликана невідповідністю діючих тарифів на послуги підприємства з їх реальною собівартістю
За період з моменту прийняття тарифів змінились у бік зростання:
- мінімальна заробітна плата, на основі якої розраховується тарифна ставка виконавця БТІ згідно Галузевої Угоди;
- ціни на електроенергію;
- ціни на водопостачання;
- ціни на технічне обслуговування комп»ютерної техніки та інші послуги сторонніх організацій.
Крім того, з»явились витрати по ремонту орендованого майна.
Підприємство може опинитись у важкому фінансовому стані у зв»язку з невідповідністю діючих цін на послуги та заробітну плату, закладені в розрахунок вартості нормо-часу на роботи та послуги, що виконуються бюро технічної інвентаризації. Така ситуація ставить під загрозу стабільність роботи підприємства, може привести до затримання виплат по заробітній платі, розрахунків з контрагентами та бюджетом.

2. Визначення цілей державного регулювання.
Метою прийняття цього регуляторного акта є попередження збитковості комунального підприємства, підвищення рівня його рентабельності, спрямування коштів на капітальні інвестиції, а також з метою захисту населення та підприємств від монопольних проявів суб»єкту господарювання, недопущення безпідставного зростання тарифів.

3. Альтернативні способи досягнення визначених цілей
1. Залишити вартість норми часу без змін. Даний спосіб призведе до негативного стану фінансово-господарської діяльності підприємства.
2.Дія вільного ціноутворення. Враховуючи, що підприємство є монополістом на ринку технічної інвентаризації та реєстрації прав власності, вільне ціноутворення може призвести до необґрунтованого збільшення витрат.

4. Механізм, який пропонується застосувати для розв»язання проблеми, і відповідні заходи.
Затвердження вартості норми часу на роботи та послуги, що виконуються КУП «Свалявське районне бюро технічної інвентаризації», дія якого поширюватиметься на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, а також фізичних осіб, що користуватимуться послугами БТІ, в розмірі 32,53 грн.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
Досягнення цілей, визначених пунктом 2 аналізу, можливе лише шляхом підвищення вартості норми часу на роботи та послуги, що виконуються КУП «Свалявське районне бюро технічної інвентаризації». Збереження діючих тарифів призведе до збитковості підприємства.

6. Очікувані результати прийняття акта.
Результатом прийняття зазначеного регуляторного акта має стати підвищення рівня рентабельності комунального підприємства, підвищення якості та скорочення терміну виконання робіт і надання послуг бюро технічної інвентаризації.

7. Обґрунтування запропонованого строку дії акта.
Термін дії запропонованого регуляторного акту необмежений.
В разі зростання витрат підприємства з причин незалежних від діяльності підприємства, на підставі економічного обґрунтування розрахунків підприємства розглядатиметься питання про необхідність погодження нової вартості норми часу.

8. Визначення показників результативності акта.
Показником результативності регуляторного акту є беззбиткова робота підприємства, збільшення платежів до бюджету, надання якісних послуг.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.
Заходами щодо відстеження результативності регуляторного акту є: базове, повторне і періодичне відстеження.
Відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься шляхом аналізу прибутковості роботи підприємства, відсутністю заборгованості підприємства перед бюджетом, своєчасністю виплати заробітної плати, розрахунків з контрагентами, ефективністю надання послуг юридичним та фізичним особам, вивчення громадської думки.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com