Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Грудень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Пам"ятка архітектури.

  На території Свалявщини знаходиться Михайлівська православна церква – пам"ятка дерев"яної   культової архітектури ХУІ – ХУІІІ ст..за адресою м.Свалява, вул. Партизанська .
      Даній споруді понад чотири століття. Вона і донині дивує високою майстерністю давніх будівничих   . Зведена без жодного цвяха, культова споруда   несе оповідь із сивої давнини про уміння і неабияку   винахідливість та майстерність людей, що працювали в той час. А місце для церкви наші предки відвели на одному з найвищих пагорбів задля того, аби   Божий дім було видно здалеку, щоб чисті переливи дзвонів лунали довкіллям.
      Освячення храму відбулося у 1588 році на честь архістратига Михаїла. Цілих два сторіччя по тому служила Михайлівська церква парафіянам.  
    З метою   розширення   на початку п»ятдесятих років ХУІІІ століття її   вирішили перебудувати. Нові майстри – теслі зняли дзвони з третьої вежі і за кілька метрів добудували дзвіницю, яка завдяки одностовбурним 15 – метровим кроквам стала найвищою конструкцією усієї споруди. Отож можна вважати , що у 1759 році церква народилася   вдруге.
      До церкви   щонеділі і в свята ходять не тільки вірники, а й численні туристи, яких приваблює художня різьба   високої майстерності . Зокрема іконостас, і безперечно , чимало ікон. Фрески і мініатюри сповнені духом злагоди та гармонії, художньої досконалості.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com