Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Конференція працівників освіти Свалявського району: підбито підсумки, визначено завдання
Кінець серпня –традиційна спекотна пора для педколективів шкіл. Проводяться конференції, педради, наради, мета яких – підбити підсумки попереднього навчального року, визначити завдання на новий – для того, щоб розпочати 2010-2011 навчальний рік у всеозброєнні.
Не став винятком і цьогорічний серпень у житті вчительства Свалявщини. 27 серпня відбулася конференція освітян району, у роботі якої взяли участь близько 200 педагогів з усіх навчальних закладів.
На конференцію було запрошено керівників райдержадміністрації, Свалявського професійного будівельного ліцею, Свалявського технічного коледжу, представника управління освіти облдержадміністрації.  
Серпнева конференція розпочалася з пісенних та віршованих привітань, що їх адресували наставникам учні Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.  
Відтак було оголошено порядок денний та регламент конференції працівників освіти.
З ґрунтовною доповіддю, що містила всебічний аналіз справ у галузі освіти району, виступив начальник профільного відділу райдержадміністрації Василь Русин. Зокрема, Василь Павлович детально зупинився на матеріально-технічному забезпеченні навчальних закладів Свалявщини. Він наголосив, що розвитку освітньої галузі району сприяло збільшення асигнувань, а це дало можливість активніше здійснювати заходи щодо зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти, поліпшення умов надання якісних освітніх послуг. Як результат, за станом на 27 серпня цього року з 35 загальноосвітніх навчальних закладів (з трьома навчально-виховними комплексами включно) автономні котельні є у 32 школах ( з них 23 – газові, 9 – на електриці), 3 школи опалюються кахельними грубками. Для покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх шкіл району в бюджеті відділу освіти на 2010 рік передбачено 2 030 467 грн., які заплановано використати на придбання обладнання довгострокового призначення, капітальний ремонт та реконструкцію.
Начальник відділу освіти відзначив також, що комплексний підхід райдержадміністрації до поліпшення умов для навчання в школах району дозволив провести масштабні та вартісні роботи до початку нового навчального року. Зокрема, відремонтовано систему опалення Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 на суму понад 26 тис. грн.; проведено капітальний ремонт Тибавської ЗОШ І-ІІ ступенів (вартість робіт – 148 668 грн.); відремонтовано спортивний зал Солочинської ЗОШ І-ІІ ступенів на суму понад 84 тис. грн. Також було закуплено електроплити для Сасівської, Солочинської ЗОШ І-ІІ ступенів, Дусинської та Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів; придбано матеріали на поточні ремонти шкіл на загальну суму 224 534 грн. З обласного бюджету виділено 150 тис. грн. для придбання обладнання у Неліпинський ДНЗ. З метою впровадження енергозберігаючих технологій, ефективного використання ресурсів та скорочення енергоспоживання відділом освіти було замінено котли в п’яти школах, насоси в шести ЗОШ, вікна у восьми загальноосвітніх школах.
В.П. Русин також наголосив, що 510 учнів, які проживають у сільській місцевості, забезпечуються регулярним підвезенням до місця навчання і додому безкоштовно. Фінансування програми «Шкільний автобус» здійснюється за рахунок коштів районного бюджету. На ці цілі у 2009-2010 навчальному році використано майже 59 тис. грн.
Щодо завдань, які належить вирішити для зміцнення матеріально-технічної бази шкіл Свалявщини, керівник відділу освіти назвав придбання двох додаткових шкільних автобусів, а також здійснення добудови приміщень трьох шкіл, будівництво Росошанської ЗОШ І-ІІ ступенів на 450 учнівських місць, відкриття внутрішніх туалетів (проекти готові для п’яти шкіл), а також монтаж систем автономного водопостачання трьох ЗОШ.
Не менш прискіпливо було проаналізовано доповідачем стан справ у дошкільній освіті Свалявщини. В.П. Русин оприлюднив такі статистичні дані: наразі функціонує 28 дошкільних навчальних закладів, з них 25 дошкільних навчальних закладів, 3 навчально-виховні комплекси; всього в ДНЗ є 83 групи, середня наповнюваність – 24 дітей; загальна кількість вихованців у дошкільних закладах 1841 дитина, що становить 53,5% від загальної кількості дітей дошкільного віку. Начальник відділу освіти підкреслив, що в 2010 році планується відновити роботу однієї групи Голубинського ДНЗ, однієї групи Сусківського ДНЗ, двох груп Неліпинського ДНЗ. Поза дошкільними закладами залишається понад 400 дітей, батьки яких звернулися із заявами. За словами Василя Русина, для поліпшення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів району у 2010 році бюджетами відповідних місцевих рад передбачено профінансувати роботи на суму близько 500 тисяч гривень, зокрема в ДНЗ таких населених пунктів: Дусино, Росош, Березники, Поляна, Сусково, Ганьковиця, Керецьки, Солочин, Стройно, Свалява. Крім того, зазначив доповідач, необхідно провести капітальні ремонти дахів дошкільних навчальних закладів у селах Керецьки та Мала Мартинка, а також потребують оновлення ігрові та спортивні майданчики, капітального ремонту – санвузли більшості ДНЗ.  
Критично оцінив начальник відділу освіти харчування в ДНЗ. Причина недостатнього харчування, на його думку, – в тому, що місцеві ради виділяють замало коштів для цих цілей. Найнижча вартість одного дня харчування на сьогодні, за словами В.П. Русина, у міських дитячих садках – 4 гривні на одну дитину, у той час, як у сільських – середня вартість становить 6 гривень.  
Не оминув увагою доповідач і таку важливу тему, як якість освітніх послуг, які отримують учні у школах району. Наведені ним факти засвідчують: освітянам Свалявщини є над чим попрацювати в новому навчальному році, адже результати тестування випускників Свалявського району у порівнянні з минулим роком з окремих предметів погіршилася (англійська мова, географія, математика), а також не можна вважати вдалою участь наших учнів в олімпіадах із базових дисциплін. Зокрема, В.П. Русин повідомив, що в третьому етапі (обласний рівень) взяли участь 74 учні шкіл Свалявщини, з них переможцями стали всього чотири учні з трьох навчальних закладів району, які вибороли 5 призових місць (що втричі менше, ніж торік, і в чотири рази – у порівнянні з позаминулим роком), з яких дипломом І ступеня нагороджений один учасник та дипломом ІІІ ступеня – чотири учасники. «Враховуючи якісну характеристику   фахової майстерності вчителів загальноосвітніх шкіл І-ІІ   та І-ІІІ ступенів району, – самокритично продовжив начальник відділу освіти, – а це 266 учителів вищої категорії, 106 учителів зі званням «Старший учитель», 34 вчителі зі званням «Вчитель-методист» та два заслужені вчителі України, то наведений вище показник результативності знань учнів в олімпіадах є надзвичайно низьким». Справедливій критиці В.П. Русин піддав також роботу філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України, що працює на базі Свалявської гімназії, бо жоден член цієї структури цього року не став призером обласного та Всеукраїнського конкурсів-захистів, а торік було 5 призерів.
Перефразовуючи відому приказку, можна сказати, що ложкою меду в діжці дьогтю фахових досягнень освітян стала вдала участь кількох учнів зі Свалявщини в різноманітних конкурсах (про це читайте докладні матеріали в наступних номерах «Вістей Свалявщини»).  
Проаналізував у доповіді В.П. Русин також і стан справ із профільним навчанням, оздоровленням, функціонуванням бібліотек, спортзалів, позашкільних навчальних закладів, забезпеченістю кадрами освітніх закладів району. До слова, непрямим доказом того, що останнім часом зріс престиж професії вчителя, став такий факт: на обліку з працевлаштування у відділі освіти перебуває 62 педпрацівники, причім вакансій у школах району немає.
З усіх порушених проблем начальник відділу освіти вніс пропозиції щодо їх вирішення та виправлення ситуації.
В обговоренні доповіді Василя Русина взяли участь вчитель фізики Свалявської гімназії, учасник серпневої підсумкової колегії Міністерства освіти і науки України Михайло Молнар, завідувач Росошанського ДНЗ Сільвія Бочко, вчитель фізики та інформатики Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Ельвіра Хмара, заступник директора Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ірина Лендєл, директор Росошанської ЗОШ І-ІІ ступенів Михайло Марфинець. Всі промовці внесли своїх пропозиції до проекту рішення конференції.
Учасників конференції привітав голова Закарпатського осередку «Пласту» та розповів про основні завдання цієї скаутської організації. Начальник відділу освіти РДА запросив гостя в школи району.
Спеціаліст управління освіти облдержадміністрації Катерина Когутич повідомила присутнім про завдання, які ставить перед освітянами Закарпаття обласна держадміністрація. Серед них – оптимізація мережі навчальних закладів, запровадження різних форм дошкільного виховання та залучення до дошкільної освіти якомога більшої кількості дітей. Представник управління освіти ОДА також проінформувала вчителів Свалявщини про рівень забезпеченості підручниками закладів освіти нашої області. К.Г. Когутич адресувала присутнім привітання з Днем знань та побажання результативності в роботі, а також вручила диплом лауреата конкурсу шкільних газет директору Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Михайлу Коршинському.
Заступник голови райдержадміністрації Едіта Грабар зосередила увагу педагогів на тому, що зріс престиж професії та рівень соціальної захищеності вчителів, тож всі в районі очікують підвищення якості освіти, гідних результатів, які б демонстрували учні на предметних олімпіадах та під час проведення державної підсумкової атестації і зовнішнього незалежного оцінювання. Едіта Василівна також порушила в своєму виступі проблему, причини виникнення якої ніхто з попередніх промовців не аналізував. Йдеться про виховні заняття, які у більшості шкіл району перетворилися на формальність. Заступник голови РДА адресувала педагогам запитання і свій висновок: «Чи не здається вам, шановні колеги, що у цьому плані ми впадаємо в крайнощі? Як колись пропагували на виховних заняттях еталони та ідеали, несумісні з реальним життям, так тепер скептично підходимо до виховної роботи, мовляв, учні самі «виховуються» на прикладах із життя своїх кумирів, старших друзів або переймають батьківські сценарії та установки. Вважаю таку практику згубною. І закликаю вас творчо підійти до позакласної роботи». Значну увагу приділила Е.В. Грабар й питанню функціонування дошкільних закладів, зокрема, атмосфері, яку там створюють вихователі своїм вихованцям. В одних дитсадках панують творчість, затишок та ігрові форми навчання, в інших – занадто сувора, «доросла» обстановка, наголосила заступник голови РДА. Едіта Василівна побажала колегам-освітянам творчої наснаги, нових професійних та творчих успіхів.
Голова районної профспілки працівників освіти Василь Лацанич подякував педколективам, батьківській громадськості, райдержадміністрації за те, що першого вересня учні прийдуть у належно підготовлені до нового навчального року школи.
Присутні підтримали пропозицію головуючого на конференції В.П. Русина і проголосували за висунення кандидатури вчителя хімії, заступника директора Свалявської гімназії Любові Світлик на нагородження премією Августина Волошина. Підтримали присутні й 15 пунктів узагальнених пропозицій конференції працівників освіти, які зачитала заступник начальника відділу освіти РДА Клара Стегура. А що з цих настанов та пропозицій стане реальністю – покаже новий 2010-2011 навчальний рік.
                                               
Наталія БУНДА

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com