Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 22 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У берегинь людської мудрості – свято

30 вересня в Україні відзначали Всеукраїнський день бібліотек. Відбулося свято і в актовому залі технічного коледжу НУХТ, де вшановували бібліотекарів – людей скромної, але такої потрібної професії. Адже без допомоги бібліотекаря не обходяться ані студенти, ані лікарі, ані вчителі, ані державні службовці. Людина, яка хоче вдосконалюватись як професіонал, обов’язково дружить з цим культосвітнім закладом. По-святковому гарні й привітні берегині книг та ветерани бібліотечної справи приймали цього дня на свою адресу теплі слова й привітання.
Розпочали торжество ведучі Андріяна Смирнова та Мар’яна Гріжак поетичними словами „Вже вересень відходить від причалу, На крилах літо понесли лелеки. А в нас сьогодні професійне свято, У нас – працівників бібліотеки” і надали слово голові райдержадміністрації Георгію Петровичу Уліганинцю. Вітаючи берегинь людської мудрості, він зазначив, що важко переоцінити їх роль у житті кожної людини, а найбільше юних читачів. Адже   любов до художнього слова ще в молодших класах їм прищеплюють працівники шкільних, сільських чи районних книгозбірень. Кожна прочитана книга дарує нові знання та нові емоції, стає рушієм у долі наших сучасників, спонукає їх розкривати свої здібності, виявляти кращі риси характеру, тренувати силу волі, бути наполегливими у досягненні поставленої мети.
Георгій Петрович побажав розширення кола читачів, натхнення, наснаги в роботі, міцного здоров’я, особистого щастя і вручив кращим працівникам грамоти райдержадміністрації. Серед відзначених – бібліотекарі Свалявського технічного коледжу НУХТ Надія Русин, Свалявської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Ганна Фегер, завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Ольга Ковбінь, завідуючі бібліотеками-філіями с. Павлова Ганна Митряк, с. Родникової Гути – Ірина Гутник, с. Солочина – Надія Коневич.
Привітали бібліотекарів і вручили грамоти начальник відділу культури РДА М. М. Ляхович та начальник райво В. П. Русин. Грамотами обласного управління культури Микола Миколайович нагородив заступника директора по роботі з дітьми центральної районної бібліотеки Олену Камінську, завідуючу бібліотекою-філією с. Сускова Олену Черепанич, районного відділу культури – завідуючих бібліотеками-філіями с. Керецьок Марію Сакаль та с. Малої Мартинки Марію Таліян. Василь Павлович вручив грамоти районного відділу освіти бібліотекарям загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 Марії Беловій та Марії Черепко з Керецьківської ЗОШ І–ІІІ ступенів.
Власний вірш, присвячений бібліотекарям, прочитав Михайло Турок, людина, яка безмежно любить свій рідний край, своє місто, шанує його традиції.
Голова РДА Георгій Уліганинець та його заступник Едіта Грабар подарували бібліотекарям книжку історичних нарисів нашого земляка Юрія Шиповича „Свалявщина”.
Потім учасники гурту „Берегиня” та учні шкіл міста дарували присутнім музику й пісні. Ведучі не лише оголошували номери виступів, а й розповідали про роль бібліотеки в житті людей, розвеселяли гумористичними замальовками про винуватців торжества. Аплодисментами супроводжували виступ баби Палажки і баби Параски (А. Смирнова та М. Гріжак), сценки з твору Наталі Забіли „Про півника та курочку” у виконанні юних читачів із загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 3 та „Баба Яга в школі”, яку майстерно зіграли учні ЗОШ І–ІІ ступенів № 4.
Сподобались присутнім пісні у виконанні самодіяльного народного літературно-пісенного ансамблю бібліотекарів району „Берегиня”, учениці ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Іванни Коневич „Мама мені вишивала рушник”,   веселі куплети про школу, книгу та навчання – ансамблю „Сонечко” із ЗОШ І–ІІІ ступенів № 2,   пісня про книжку „Бременські музиканти” – із ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3.
Юні читачі доказали, що вони люблять, знають не лише казку, але   добре обізнані й з поезією. Вірші „Усім закарпатцям” М. Турка та „Молитву” прочитали учні ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Яна Кошова й Юрій Фотул, а „Ввічливі слова” Г. Малик – Євген Гартавер (ЗОШ І–ІІІ ступенів № 2).
Бібліотекар ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Ганна Фегер щиро подякувала організаторам свята, голові райдержадміністрації Георгію Уліганинцю, його заступнику Едіті Грабар, начальникам відділу культури Миколі Ляховичу та відділу освіти Василю Русину за прекрасне торжество, можливість відійти від днів буденних, від постійних проблем і поринути в свято своєї професії, у світ творчості та й просто поспілкуватися один з одним. Організатори, в свою чергу, вдячні директору технічного коледжу Василю Йовбаку за наданий зал для вшанування бібліотекарів та Павлу Дулішковичу, який знімав усе дійство на відеокамеру.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com