Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 24 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Орест ТУРКЕВИЧ: „До місцевих виборів треба поставитися дуже відповідально”
27 вересня на конференції районної організації Партії регіонів Орест Туркевич був обраний від Свалявщини делегатом на обласну партійну конференцію, де його висунули кандидатом у депутати обласної ради по багатомандатному округу від Партії регіонів. З 2006 року О. Б. Туркевич – депутат Закарпатської обласної ради (входить до фракції Партії регіонів), тож про те, чим живе наш край, йому добре відомо. А Свалявщина для депутата – мала батьківщина, адже він народився в нашому райцентрі і навчався в школі в Сваляві. Про те, яким бачить свої завдання як кандидат у депутати обласної ради наш земляк, підполковник служби цивільного захисту, начальник головного управління Міністерства з надзвичайних справ України в Київській області Орест Туркевич, – читайте в інтерв’ю „Вістям Свалявщини”.    

– Оресте Богдановичу, як ви оцінюєте роботу Закарпатської обласної ради?
– Позитивно. Депутатському корпусу представницького органу Закарпаття вдалося піднятися над особистими амбіціями і створити дієздатну більшість, яка ухвалила чимало корисних для жителів нашого краю рішень. У той час, коли в деяких інших облрадах депутати витрачали час та енергію на політичне протистояння і з’ясовування, хто краще служить народу, в сесійній залі Закарпатської обласної ради тривала скрупульозна робота   щодо затвердження бюджету краю, ухвалювалися обласні програми, мета яких – комплексне вирішення проблем в окремих сферах життєдіяльності нашого регіону чи певних територіально-адміністративних одиниць.
– На чому ви робили акцент в своїй діяльності як голова постійної депутатської комісії екології і використання природних ресурсів?
– Зорієнтував колег-депутатів із комісії на те, що всі проекти рішень щодо господарської діяльності суб’єктів підприємництва, пов’язані з використанням природних ресурсів, мають ухвалюватися без штучно створених перепон, без зайвого зволікання. Тож комісія на своїх засіданнях оперативно розглядала питання щодо виділення земельних ділянок під кар’єри з видобутку піску, гравію і здійснювала постійний контроль за їхньою роботою. Об’єктом нашого вивчення були також питання щодо виділення і затвердження лімітів свердловин мінеральних вод.
– Чи вдавалося завжди збалансовувати інтереси виробників мінеральних вод і держави в цих питаннях?
– Держава зацікавлена в тому, аби мінеральні води використовувалися ефективно, аби на підприємствах з розливу мінвод створювалися нові робочі місця, а працівники отримували гідну заробітну плату. Тому лише за наявності відповідного рівня зарплатні та, безперечно, відсутності заборгованості із заробітної плати, суб’єктам підприємництва затверджувалися ліміти використання мінеральних вод.
– Оресте Богдановичу, які питання вирішуватимете першочергово у разі обрання до обласної ради 31 жовтня?
– Викликають занепокоєння проблеми лісокористування, точніше, вивезення кругляка за кордон. Зрозуміло, що Закарпаття мало б набагато більший зиск, якби тут, на місці, проводилася глибока переробка деревини. Це питання вже порушувалося перед органами центральної влади, однак тодішні керманичі, на жаль, не надто прислухалися до думки регіональної влади. Сподіваюся, чинна владна команда з розумінням поставиться до потреб Закарпаття і вирішить цю проблему таким чином, що бездумному вирубуванню лісів буде покладено край. Є ще одне вкрай важливе питання, яке потребує нагального вирішення, тим більше, що це не вимагає якихось капіталовкладень. Маю на увазі приведення в порядок берегів річок та потічків, очищення їх від побутових відходів. Впевнений: якщо органи місцевого самоврядування, залучивши правоохоронні органи, встановлять жорсткий контроль за тим, аби недобросовісні жителі міст та сіл не викидали всілякий непотріб поблизу рік і потоків, а ще організують вивезення побутових відходів, то й ця проблема нарешті втратить актуальність. Дивуюся з того, що окремі керівники місцевих громад мають намір розвивати на території сільський туризм, чекають, що інвестори зацікавляться певним населеним пунктом, але при цьому неспроможні навести елементарний порядок, очистивши село чи місто від сміття.
– До речі, як в столиці ставляться до туристичного потенціалу Закарпаття і, зокрема, Свалявщини. Чи можна очікувати інвестицій у цю сферу економіки?
– Підприємницькі структури, що працюють в Києві, віддають належне туристичним перевагам Закарпаття, проте аби вони захотіли сюди приїжджати не лише на відпочинок, а й вирішили вкласти кошти в розвиток рекреаційної індустрії, органам місцевого самоврядування треба вжити деяких заходів. Головне завдання – забезпечити необхідний інформаційний супровід. Зрозуміло, що інформація, яку розміщують на спеціалізованих сайтах, має бути якнайповнішою. А задеклароване –відповідати дійсності на сто відсотків. Бо якщо в Києві чи іншому великому місті країни серйозні підприємницькі структури цікавляться ймовірним інвестуванням в туристичний бізнес, то вони хочуть знати, де саме розташована земельна ділянка, яка довкола неї інфраструктура, які є інженерні мережі і в яких обсягах потрібно буде підводити комунікації, якщо це знадобиться.
– Чи вважаєте, що органи місцевого самоврядування Закарпаття здатні самотужки вирішити весь комплекс проблем, що дасть поштовх розвитку туристичної галузі?
– До цієї проблеми справді треба підходити комплексно. Завдання органів місцевого самоврядування – забезпечити прозоре землекористування потенційному інвестору, посприяти у вирішенні поточних проблем. Але є серйозна перепона на шляху до потужного розвитку туризму та рекреації у вигляді заборони на зміну цільового призначення земель лісового господарства, яку встановила попередня влада. Керівництво області спільно з депутатами планує звернутися до центральних органів влади з ініціативою щодо скасування цієї заборони. Що це дасть? На сьогодні ділові кола, зацікавлені в інвестуванні коштів у розвиток рекреації і туризму в Закарпатті (я про це можу говорити предметно, оскільки вивчав такі перспективи і знаю, що вже готові кілька бізнес-проектів), очікують, що буде можливість придбати чи орендувати земельну ділянку в привабливій місцевості. Адже більшість із нас хоче відпочивати там, де навколо чудові краєвиди, де є рекреаційні ресурси. Нині склалася така ситуація, що земельні ділянки, які відповідають таким вимогам, розміщені на території держлісгоспів. І, як я вище пояснив, для бізнесу вони недоступні. Тож зміна правил гри у цій сфері, цілком можливо, вже найближчим часом спричинить будівельний бум і подальше розростання туристичних зон у Закарпатській області, в тому числі, й на Свалявщині, яка, безсумнівно, в рейтингу найбільш привабливих територій для туристичного і рекреаційного бізнесу займає лідируючу позицію.
– Оресте Богдановичу, що ви побажали б виборцям Свалявщини?
– Нам всім варто визначитися: чи хочемо ми продовження того безладу, який породила попередня влада і з якого тепер так не просто вивести країну владі чинній; чи нам потрібне наведення порядку у всіх сферах суспільного життя. Якщо ви прагнете стабільності, прогнозованої політики, злагоджених дій влади, які дадуть можливість подолати негативні явища, зумовлені неефективною політикою попередньої влади, то треба дуже відповідально поставитися до місцевих виборів. Декому може здатися, що критика дій   попередників команди Віктора Януковича у владних кабінетах надмірна. Насправді, загрозливі масштаби невирішених проблем в економіці та фінансовій системі держави лише тепер поступово вимальовуються, коли з’явилася можливість проаналізувати факти. Як на мене, то Лебідь, Рак і Щука з відомої байки порівняно з попередньою владою були колективом однодумців. Таке постійне протистояння та взаємопоборювання окремих груп, що орієнтувалися на різних високопосадовців, свідками якого ми були до цьогорічних президентських виборів, ні до чого доброго не могло привести. Команда Президента України Віктора Януковича заходилася виправляти помилки попередників. Вибудовано чітку вертикаль виконавчої влади, забезпечено гармонійну та ефективну роботу системи державного управління. Та все ж не будемо забувати, що органи місцевого самоврядування не можуть бути вмонтовані у владну вертикаль. І тому дуже важливо, аби на цьому рівні не блокувалися необхідні громадянам України рішення, аби на рівні місцевих рад не запанували хаос і політична ворожнеча, коли не буде можливості вирішувати нагальні проблеми територіальних громад. Тож звертаюся до вас, шановні земляки, з проханням віддати голос за гідних кандидатів на виборні посади сільських (міських) голів та депутатів місцевих рад. І закликаю вас не зважати на те, що деяким політичним силам життєво необхідно повернути собі втрачену владу хоча б на регіональному рівні, бо на рівні держави ми їм відмовили в довірі ще на початку цього року.
                                                                                                                                                                                      Наталія БУНДА

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com