Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 18 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Щоб було зручно й без проблем поїхати куди треба

Транспорт – важлива галузь господарства району, який, крім багатьох інших аспектів впливу на його економіку, відіграє не останню роль і в житті кожної людини. Можливість зручно й без проблем поїхати куди треба – користь, яка підтримує сили і додає настрою всім пасажирам, економить їх час й навіть гроші. Але в останні роки помітно розбалансованість у цій справі – добиратись в окремі населені пункти району стало дедалі важче, дорогувато і навіть дещо небезпечно. Про це писали й усно розповідали мешканці району, звертаючись до райдержадміністрації. Тож новий голова РДА, знайомлячись із життєдіяльністю територіальних громад, звертав увагу і на цю проблему. На жаль, пересвідчувався в справедливості скарг – маршрутна мережа на Свалявщині виявилась недосконалою, не скрізь були зручності для належної культури обслуговування пасажирів та роботи перевізників, відтак і показники галузевої справи почали помітно знижуватися на фоні багатьох статистичних даних. Отже, необхідно було невідкладно вживати ефективних заходів.
Як змінити стан справ на краще? Дати правильну відповідь на це запитання можуть ті спеціалісти, які володіють і знаннями, і досвідом роботи з організації перевезення пасажирів. Тож найперше голова РДА уже в серпні провів нараду з керівниками підприємств та організацій, належних до транспортної галузі, а також перевізників й окремих голів територіальних громад (Газета „Вісті Свалявщини” від 28 серпня 2010 року). За підсумками обговорених питань дав відповідні доручення.
Про виконання їх заслухано на черговій нараді РДА, яка відбулась у передостанній день вересня. Проводив її голова РДА Г. П. Уліганинець за участі першого заступника голови райдержадміністрації Ю. М. Кошелі, начальника відділу розвитку інфраструктури РДА Л. А. Ломаги. Запрошеними були керівники підприємств та організацій транспортної галузі, обласної асоціації перевізників, районного управління статистики, управління праці та соціального захисту населення району, відділення ДАІ та АТУ обслуговування району, перевізники – ВАТ „Свалявське АТП-12140” та суб’єкти підприємницької діяльності.
Про виконання умов договорів пасажирськими перевізниками, укладеними із замовником перевезень – ОДА інформував перший заступник голови РДА Ю. М. Кошеля. Голова правління ВАТ „Закарпатавтотранс” М. Д. Коссей, заступник В. Р. Мкртумян і начальник відділу ревізійного контролю ВАТ „Закарпатавтотранс” А. І. Сливка вели мову про виконання планових показників із регулярності перевезення пасажирів, дотримання графіків руху автобусних маршрутів, недопущення зривів рейсових маршрутів. Голова обласної Асоціації перевізників О. В. Воронін та начальник територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області (м. Ужгород) П. П. Піров інформували про оптимізацію маршрутної мережі району, допущені порушення у сфері автобусних пасажирських перевезень. „Про надання послуг перевізниками з перевезення пільгової категорії населення та стан виплати компенсації з субвенції держбюджету перевізникам” доповідав начальник управління праці та соціального захисту населення району О. О. Соломко. Начальник відділення ДАІ та АТІ з обслуговування Свалявського району Ю. Ю. Ковач говорив про дотримання правил дорожнього руху, наявність дозвільних документів на технічне переоснащення автобусів, задіяних на маршрутах, порядок проходження водіями щоденного медичного огляду. Про статистичні показники транспортної галузі району вів мову начальник районного управління статистики В. І. Поцков. Виступали й перевізники. Крім позитивних прикладів вирішення завдань, називали й ряд проблемних, які потребують додаткових засобів для розв’язання.
Як і що треба зробити ще, аби було добре й пасажирам, і перевізникам, а в підсумку – всьому району? Як удосконалити між ними відносини й зробити оптимальною мережу? На ці запитання, поставлені головою РДА, виступаючі давали конкретні відповіді і вносили ділові пропозиції. Беручи їх до уваги, учасники наради вирішили:
1. Пасажирським перевізникам забезпечити неухильне дотримання вимог Закону України „Про   автомобільний   транспорт”,   Правил   надання   послуг   пасажирського автомобільного транспорту, чітке виконання умов договорів та ліцензійних умов, які регламентують порядок надання послуг з перевезення пасажирів автобусним транспортом загального користування на приміських     та міжміських маршрутах, суворе дотримання затверджених графіків руху автобусних маршрутів, недопущення їх зривів.
2. Контролюючим службам проводити щомісячні рейдові перевірки з правомірності здійснення регулярності пасажирських перевезень автобусним транспортом загального користування, про результати яких інформувати відділ розвитку інфраструктури райдержадміністрації.
3. Відділенню ДАІ та АТІ з обслуговування Свалявського району забезпечити встановлення відповідних дорожніх знаків на автозупинці по вул. Київській м. Свалява, а саме, „Автостоянка заборонена” – тільки висадка пасажирів.
4. Відділу розвитку інфраструктури райдержадміністрації спільно з пасажирськими перевізниками внести пропозиції облдержадміністрації (замовника пасажирських перевезень) щодо оптимізації маршрутної мережі району з метою забезпечення максимально соціального ефекту від функціонування автобусних маршрутів у районі.
Ганна ГЕШТЕНЬ.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com