Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 15 Лютий 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Радість материнства – відповідальне батьківство
Народження немовляти – це надзвичайно велике щастя для батьків, радість для всієї родини. Задумувались колись, що найважливішим є у вашому житті. Гадаю, що відповідь на дане запитання буде у кожного своя. Все залежить від мрій та принципів.
Для лікарів-педіатрів здоров’я дітей та самих батьків –   межа мрій.
Кожна мати хоче, щоб її дитина була здорова. Але ж, якщо батьки не в змозі власними силами допомогти своїй дитині, то на допомогу приходять заходи з охорони материнства та дитинства. Це цілий ряд державних і суспільних заходів, всі сили яких спрямовані на охорону здоров’я як дитини, так і матері.
Стан здоров’я дітей в Україні є пріоритетним для Уряду та Президента.
Добре відомо, що основними показниками здоров’я населення, які характеризують та впливають на демографічну ситуацію, є народжуваність, здоров’я новонароджених дітей, безпечність пологів, материнська та малюкова смертність та, безперечно, здоров’я дитячого населення країни.
Хоч рівень народжуваності за останні роки зріс, кількість дітей з року в рік продовжує зменшуватись. З 2008 року дітей 0-17 років стало менше на 350 тисяч.
В Україні спостерігається зниження показника смертності малюків першого року життя (9,26 на 1000 народжених живими за переходу на реєстрацію смертності немовлят з масою тіла 500,0 г), але він все ще вдвічі вищий, ніж у європейських країнах, наводить цифри міністр охорони здоров’я України.
Варто знати, що здоров’я дітей безпосередньо залежить від стану матері. Сьогодні кожна друга вагітна має захворювання (хвороби серця, нирок, судин). Залишається високою кількість ускладнених пологів (37%). Щороку від ВІЛ-інфікованих матерів народжується близько 4000 дітей.
Незважаючи на зусилля медиків, стан здоров’я дітей викликає тривогу, особливо це стосується дітей, які проживають у містах.
„Негативно впливають на стан здоров’я населення екологічна ситуація, якість харчових продуктів, питної води, спадкові чинники, матеріальне благополуччя сімей та соціально-психологічний клімат у суспільстві. Вдумайтесь, нині кожен школяр має одну-дві хронічних хвороби”.
Останніми роками зростання рівнів захворюваності дітей відбувається за рахунок новоутворень, хвороб ендокринної системи, органів дихання та травлення. В Україні нині майже 18 тисяч дітей-інвалідів. Понад 100 тисяч дітей страждають від ожиріння. Для цієї категорії дуже важливою є рання реабілітація.
Така негативна динаміка показників стану здоров’я дітей та молоді в Україні багато в чому пояснюється способом життя.
„Діти декретовані, майже не бувають на вулиці, проводячи більше часу біля комп’ютера або телевізора. За даними соціологічних опитувань, 25% хлопчиків починають курити з 11 років, вживати алкоголь – з 13-и. Яскравим віддзеркаленням цієї ситуації є трагічні випадки на уроках фізкультури, коли діти виявляються не готовими навіть до незначних фізичних навантажень”, – зазначає головний лікар країни.
Маємо великий ризик отримати нездорове покоління. І тут повинні своє слово сказати не тільки медицина, а й родина, школа і суспільство в цілому. За даними соціології, близько 60% батьків та 40% матерів практично не знають, як дитина проводить час після занять та ввечері. Але саме від мікроклімату у родині та процесу виховання залежить здоровий спосіб життя дитини та протидія шкідливим звичкам”.
Звертаємо увагу на антивакцинальну кампанію, яка розгорнута на території країни: „Маємо сумні наслідки – рівень охоплення щепленнями проти окремих інфекцій (дифтерія, поліомієліт) уже впав нижче 70%. У подальшому це неминуче призведе до епідемічних спалахів інфекційних хвороб. Особливо в сучасних умовах потребує удосконалення робота з інформованості та навчання населення навичок профілактики, безпечної поведінки, насамперед підлітків, їхніх батьків”.

Оксана ШЕРЕГІ,
районний педіатр.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com