Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 17 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7 листопада – День працівників соціальної сфери

Спасибі за турботу!

Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий, – сказав свого часу Марк Твен. Саме за таким принципом працюють у територіальному центрі соціального захисту населення, якому цьогоріч виповнюється 10 років. Вони зігрівають теплом своїх сердець тисячі одиноких, пристарілих, непрацездатних, соціально незахищених, знедолених людей, і завжди готові простягнути руку допомоги всім, хто з тих чи інших причин   опинився у складній життєвій ситуації. Про роботу Територіального центру соціального обслуговування населення розповідає директор Олена МІШКО.
– Свалявський територіальний центр соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян створений у 2000 році. Основне завдання   здійснювати безоплатне та платне соціальне обслуговування і надання соціальних послуг громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового та денного перебування.
– Які категорії громадян мають право отримувати безкоштовні соціальні послуги?
– На безоплатне соціальне обслуговування в територіальному центрі мають право:
– громадяни похилого віку, інваліди, одинокі, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги,
– громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв»язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім»ї.
– Які підрозділи входять до територіального центру?    
– До складу територіального центру   входять чотири   структурні підрозділи:  
– соціальної допомоги вдома;
– соціально-побутової адаптації;
– стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання;
– організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
– їдальня для харчування малозабезпечених.
Територіальний центр надає соціально-побутові, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, юридичні, психологічні, інформаційні та інші соціальні послуги.
– Розкажіть про специфіку платного обслуговування.
– На платне обслуговування (надання соціальних послуг ) приймаються громадяни похилого віку, інваліди, хворі, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, котрі повинні забезпечити їм догляд і допомогу.
Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до постанови Кабінету   Міністрів України від 9 квітня 2005 р. № 268 „Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги”.
– Оскільки у Свалявського територіального центру соціального захисту населення своєрідний ювілей, то розкажіть про нього детальніше.
– Зараз на обліку у територіальному центрі 1978 осіб, які потребують соціального обслуговування, з них 516 – у місті та 1462 – у сільській місцевості. Фактично обслужено 465 осіб. Загальна чисельність штату працівників установи становить 65 чоловік. Серед них – працівники бухгалтерії, завідуючі відділеннями, соціальні працівники, соціальні робітники, медичний персонал, кухарі. Матеріально-технічна база територіального центру та його структурних підрозділів задовільна.
Протягом останніх років проведено капітальний ремонт стаціонарного відділення проживання перестарілих, а цього року – адмінбудинку.
– Як співпрацюєте з громадськими об»єднаннями, недержавними   організаціями?
– Щодо співробітництва з громадськими об»єднаннями, недержавними організаціями, що діють у регіоні у сфері надання соціальних послуг, то територіальний центр щорічно проводить посильну роботу з підприємствами, установами, організаціями, школам щодо надання шефської допомоги для отримання матеріальної чи натуральної допомоги для ОНГ та інвалідів.
– У 2010 році з різних джерел фінансування отримано грошової та натуральної допомоги на суму 171,2 тис. грн., яка була роздана різним верствам населення. Щороку в районі проводиться акція „Милосердя”, в якій в основному беруть участь учні сільських та міських шкіл. Велику допомогу надають одиноким безробітні, які направляються центром зайнятості на громадські роботи.
Головною метою створення територіального центру соціального обслуговування населення було покращення рівня життя громадян. Судячи із обсягу виконаної роботи, працівникам це таки вдається, адже коли відчуваєш допомогу небайдужих людей, жити і справді набагато легше. 7 листопада в Україні відзначають День соціального працівника, тож у переддень свята хочеться побажати здоров»я та наснаги у звершенні добрих справ, сказати „Спасибі за турботу і любов, якими ви нас зігріваєте!”.

Наталія МАЛЕТИЧ. 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com