Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 16 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»: досвід успішної роботи
12 листопада Свалявщина приймала учасників засідання обласної координаційної ради проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Закарпатській області. Справа в тому, що наш район має 8 прикладів успішної співпраці територіальних громад з цією донорською структурою, яка фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Всі згадані власні проекти, втілені в життя, громади Дусина, Голубиного та Поляни презентували гостям Свалявщини: співголовам обласної координаційної ради – заступнику голови ОДА Володимиру Гоблику та заступнику голови облради Василю Брензовичу, керівникам райдержадміністрацій із тих районів, у населених пунктах яких теж реалізовувалися мікропроекти, а також працівникам ряду управління обласної та Свалявської райдержадміністрації, представникам районних та обласних ЗМІ.
Графік роботи обласної конференції був дуже щільним. Тож відвідини розпочали із Дусинського дошкільного навчального закладу, в якому завдяки співпраці з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», було проведено поточний ремонт дитсадка по енергозбереженню. Гості мали змогу порівняти, як виглядала будівля дитсадка до капітального ремонту і після, ознайомившись із відповідними фото у фойє. Детальну інформацію про те, який шлях пройшла громадська організація «Мрія» із Дусина, для того, щоб реалізувати свою мрію про комфортабельний утеплений дитсадок, приїжджим надала голова цього об’єднання громадян, завідувач Дусинського дошкільного закладу Надія Білас.
Наступним за чергою було Голубине, де гостей зустрічали поряд із сільською амбулаторією. Крім того, що учасники засідання обласної координаційної ради відразу помітили ошатний відремонтований фасад цієї будівлі, сільський голова Михайло Капустей та голова громадської організації «Лужанка» повідомили, скільки було зроблено всередині амбулаторії. Зокрема, реконструйовано систему опалення (за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів), а за рахунок коштів проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було встановлено новий котел, проведено заміну вікон і дверей в окремих кабінетах. По завершенні цього проекту громадська організація «Лужанка» із Голубиного внесла на розгляд цього фонду ще одну мікропроектну пропозицію щодо ремонту Голубинського дошкільного закладу. Вже розпочалася реалізація цього проекту.
Завершився огляд прикладів успішної співпраці з проектом ЄС/ПРООН у Поляні, де сільський голова Іван Дрогобецький зустрів гостей на подвір’ї дошкільного навчального закладу, у якому завдяки реалізації відповідного мікропроекту повністю замінено вікна та двері на сучасні металопластикові. Про те, який зиск отримала територіальна громада Поляни від втілення в життя своєї ініціативи щодо покращення енергозбереження в дитсадку, гостям розповіла завідувач цього навчального закладу   Марія Попович.
Слід відзначити, що у Дусині, Голубиному, Поляні місцеві жителі щиро дякували проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в особі його координатора в Закарпатській області Любові Павлович за ефективну співпрацю, а також керівництву райдержадміністрації за спрямування коштів для участі у співфінансуванні.
Після поїздки районом організатори запросили учасників засідання обласної координаційної ради до конференц-зали готелю «Квеле Поляна». З вітальним словом до присутніх звернулися співголови координаційної ради Володимир Гоблик та Василь Брензович. Привітали гостей також і керівники Свалявщини. Голова райдержадміністрації Георгій Уліганинець у своєму виступі наголосив, що у Свалявському районі спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН знайшов чимало прихильників. А ті, хто бачив результати співпраці із згаданим Проектом, переконалися, що мають справи з надійним партнером. Голова РДА висловив щиру подяку координатору проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Закарпатській області Любові Павлович за допомогу, надану в ході реалізації мікропроектних пропозицій територіальних громад Свалявщини. З вітальним словом до присутніх звернувся й голова райради Михайло Воронич.
Заступники голів Берегівської, Великоберезнянської, Воловецької, Міжгірської, Перечинської, Рахівської, Тячівської та Хустської райдержадміністрацій інформували про те, як реалізовуються мікропроектні пропозиції громад у згаданих районах. Потім присутні переглянули фільм «Поштовх до дії», у якому і посадовці, і жителі сіл та міст Закарпаття говорять про те, що територіальні громади отримали від співпраці з проектом ЄС/ПРООН. Скажімо, в Перечині в рамках реалізації відповідної мікропроектної пропозиції закупили сміттєзбірники, у с. Велика Бакта (Берегівський район) провели поточний ремонт водогону, у Дубриничах, що на Перечинщині, реконструювали вуличне освітлення тощо.
Досвід Закарпаття з розвитку громад узагальнив Віктор Тереля, заступник начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА.
Приклади співпраці територіальних громад Свалявщини з проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у ході презентації проаналізував перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Кошеля (його виступ супроводжувала демонстрація відповідних слайдів на екрані). Зокрема, Юрій Михайлович відзначив, що за проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – майбутнє, адже на Свалявщині він зарекомендував себе як надійний партнер. Жителі району пересвідчилися, що від співпраці з цим проектом сільські громади мають неабияку користь.
Відтак організатори надали слово сільським головам, що очолюють окремі територіальні громади Свалявщини, які брали участь у реалізації мікропроектів у рамках згаданого проекту. Солочинський сільський голова Магдалина Туряниця поінформувала присутніх про хід реалізації мікропроекту об’єднання громадян «Крехая» «Капітальний ремонт дитсадка по енергозбереженню». Схожий мікропроект реалізовувала громадська організація «Ждимир» (с. Неліпино). Про реконструкцію дитсадка розповіла голова цього об’єднання громадян Мирослава Фашинбавер. У Ганьковиці та Родниківці жителі вирішили відновити вуличне освітлення. Завдяки створенню громадських організацій – відповідно «Маковиця» та «Шипот» – та ефективній співпраці зі спільним проектом ЄС/ПРООН ці населені пукти тепер добре освітлені. Про це розповіли Ганьковицький сільський голова Михайло Мадяр та його колега із Родниківки Сергій Арендаш.  
Підсумки засідання обласної координаційної ради підбила Любов Павлович. Вона зазначила: було важливо узагальнити, що вже зроблено проектом ЄС/ПРООН у Закарпатській області. Також координатор цього проекту повідомила, що бюджет проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» буде збільшено у півтора рази. За словами Л.М. Павлович, ті райони, що зарекомендували себе як надійні партнери проекту, не будуть мати обмежень щодо кількості мікропроектів, які вони запропонують реалізовувати.
Співголова обласної координаційної ради Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Закарпатській області, заступник голови ОДА Володимир Гоблик відзначив, що Закарпаття географічно найближче до країн ЄС, тож усім нам треба прагнути до високого європейського рівня життя людей. А згаданий проект – неабиякий помічник у досягненні цієї мети.    
Завершилося засідання обласної координаційної ради врученням керівникам громадських організацій Свалявщини, які брали участь у проекті, відповідних сертифікатів.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com