Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Завтра – День працівників сільського господарства

Бути господарем на землі
Встановлення Дня працівників сільського господарства – це результати їхньої професійної діяльності, яку визначають насичення та збалансованість ринку продуктів харчування вітчизняного виробництва, різноманітність виробів харчової промисловості. Тому ефективна господарська діяльність товаровиробників сільськогосподарської продукції надзвичайно важлива для населення, а також була і є визначальною складовою розвитку держави, запорукою її процвітання.
Підбиваючи підсумки ґаздування у нинішньому році, відрадно відзначити, що працівники сільського господарства, незважаючи на непрості кліматичні умови, домоглися непоганих показників. Всіма категоріями господарств району вирощено 26481 тонну картоплі, 1651 тонну овочів, 1513 тонн кукурудзи на зерно.
Непогані справи і в тваринництві, намагаємось відродити цю галузь, яка за останні   роки здала свої позиції через ряд економічних чинників. З метою покращення генетичного потенціалу великої рогатої худоби буро – карпатської породи в районі   працюють 5 пунктів штучного осіменіння корів та телиць в яких протягом січня–жовтня запліднено 377 корів.   Якісне ветеринарне обслуговування тварин забезпечують дев’ять ветеринарних аптек. Станом на 1 жовтня сільськогосподарські товаровиробники утримують 6101 голову великої рогатої худоби, в тому числі 5036 корів, 10669 свиней, 4309 голів овець та кіз, 128,5 тисячі голів   птиці, вироблено 1411 тонн м’яса, 13804 тонн молока, 9916 тисяч штук яєць.
На території району працюють 12 фермерських господарств. Особливо хотілося б виділити ФГ „Шнелцер і К”, яке спеціалізується на відгодівлі свиней, а також закуповує від населення та переробляє сільськогосподарську продукцію. На сьогодні тут утримується 195 голів свиней. Господарство має магазин і цех для виробництва та реалізації домашніх м’ясних виробів. ФГ „МіК” займається вирощуванням великої рогатої худоби та відгодівлею свиней м’ясних порід – зараз тут 170   свиней.
Непоганих показників у роботі домагаються фермерські господарства „Віжень”, „Ясенівка”, НВА „Племконецентр” та інші.
Сільськогосподарський кооператив „Неліпинський” ось уже чотири роки разом з міжнародною благодійною фундацією „Хайфер Прожект Інтернешнл” розводять та безкоштовно передають селянам кіз порід зааненської та алпінської не лише на території Свалявщини, а й за межі району та області.
Відрадно відзначити, що протягом 2010 року в районі зареєстровано ще 4 фермерські господарства „Закарпат Шампіньон”, „Зоря-С”, „Белей-2”, „Вовчий”, які в майбутньому планують займатися вирощуванням ВРХ, овець, птиці та шампіньйонів.
Управління агропромислового розвитку розробило Програму розвитку та підтримки тваринництва в районі на 2010 – 2015 роки. Її основним завданням є поліпшення відтворення поголів’я за рахунок штучного осіменіння ВРХ та свиней, збереження наявного та збільшення чисельності поголів’я овець в особистих господарствах населення, збереження та збільшення чисельності поголів’я козематок, збереження кролематок, курей-несучок.
У районі реалізується ряд державних та регіональних цільових програм. Так, за десять місяців з обласного бюджету виплачено 17,3 тисячі гривень за наявне та приріст поголів’я вівцематок і ярок старше року. Із районного бюджету на здешевлення послуг штучного осіменіння ВРХ виділено 20 тисяч гривень.
Водночас залишається ряд проблемних питань. Серед них – доведення рівня заробітної плати АПК до середньої по району, потребує вдосконалення інфраструктура агропромислового ринку, зокрема, система збуту сільгосппродукції, даються взнаки брак інвестицій, інновацій, фізичне і технологічне старіння основних фондів тощо.   Хоча останнім часом у їх розв’язанні відчуваємо посильну підтримку райдержадміністрації та районної ради.
Насамкінець, користуючись нагодою, хочу сердечно привітати з професійним святом усіх тих, хто обрав справою свого життя працю на землі, цю наймирнішу і найблагороднішу професію, на якій тримається і завжди буде триматися світ, усіх, хто своєю працею примножує продовольчий достаток. Земний уклін та сердечна подяка всім селянським родинам, спеціалістам та керівникам підприємств агропромислового комплексу різних форм власності й господарювання.
Хай щедро колосяться і рясно врожаяться ваші поля, ваша доля, ваше життя. Міцного вам здоров’я, щастя і добра, шановні трудівники села.

Микола ЧЕРНУХА,
начальник управління агропромислового розвитку 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Економіка України - шлях до демократизації,солідарні підходи

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com