Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


„Мова – коштовний скарб народу”

Й ту мову рідну, пращурами дану,
Плекаймо щиро й бережім, як скарб.
Вона, як велич, світить нам віками,
Вливає сили в молоді серця.
Мирослав Сакаль.

Чи задумувались ви над важливістю мови у нашому житті? Без мови неможливе існування нації, адже вона є не тільки засобом для вираження думок, а й найпершою ознакою приналежності людини до того чи іншого народу. Завдяки їй людина самоутверджується, росте духовно. Невідомо, чи могли б ми з гордістю називати себе українцями, якби не відстоювання нашими предками права на ідентифікацію, на рідну мову, її примноження та розвиток.
З нагоди відзначення Дня української писемності та мови у Свалявській гімназії відбулася урочиста лінійка „Мова – коштовний скарб народу”.   З вітальним словом до учнів та гостей звернулася директор навчального закладу В. Г. Туряниця, яка підкреслила важливість заходу, адже метою його проведення є популяризація української мови серед її носіїв.
Заступник голови райдержадміністрації Е. В. Грабар, привітавши усіх зі святом, розповіла про історію формування української мови, її зачинателів та основоположників – Нестора Літописця, Івана Котляревського, Тараса Шевченка та їх неоціненний внесок у розвиток не тільки української літератури, а й писемності, адже поезія класиків – невичерпне джерело знань, передане поколінню через віки.
Із визначною подією у житті кожного народу привітала присутніх і методист районного відділу освіти Л. В. Андрела – людина, для якої знання і шанобливе ставлення до мови є не тільки основою професії – Лариса Василівна – видатний поет, віршовані твори якої є надбанням, перлиною когорти закарпатських письменників,   тож вона добре розуміє силу слова, і любов до прекрасного словосвіту намагається передати чи не у кожній своїй поезії. Вона із радістю повідомила про те, що, незважаючи на утиски та мовні заборони, що склалися історично, українська мова сьогодні динамічно розвивається – спостерігається відновлення українських традицій, проведення різноманітних мовних та літературних конкурсів, підтримка мовного розвитку на державному рівні. Відрадним є те, що призерами таких конкурсів часто стають учні шкіл району, що свідчить про дійсно високий рівень підготовки до подібних заходів.
Продовжилася святкова лінійка виступом учнів старших гімназійних класів, які розповіли публіці про важливість мови та найголовніших її складових – слова, граматики, словесності, натхненно декламували вірші.
Урочисту лінійку можна було вважати закритою, але свято на цьому не завершилося – усіх   бажаючих запросили до шкільної бібліотеки, де за участю молодших гімназійних класів проведено фестиваль „У казковому світі мови”.
Атмосфера тут і справді була казковою – сидячи у святково прибраній залі, здавалося, ніби знаходишся у паралельному світі, сповненому гармонії та невичерпної мудрості. Хронологічні згадки про історію мови, історичні заборони, різноманітні загадки – чого тут тільки не було! Та справжньою родзинкою фестивалю став конкурс читців „Поезія – це завжди неповторність”, на якому молодші гімназисти змагалися між собою і намагалися справити на журі найкраще враження. А судді конкурсу оцінювали не тільки прочитання поезій, а й декламацію, емоційність, розуміння прочитаного, уміння донести до глядачів заримовану автором суть поезії.
Учасники були поділені на три умовні категорії – перших, других та третіх гімназійних класів. Перемогу у першій з поезією Д. Чередниченка „Пишається Париж і Рим” здобула учениця 1-го гімназійного „а” класу Іванна Попович, у другій – учениця 2-го гімназійного „а” класу Калініна Владислава, яка прочитала поезію І. Малкович „Напучування сільського вчителя”, а у третій перші місця поділили між собою учениці 3-го гімназійного „б” класу Габріелла Матвіїв з поезією А. Бортняка „Заповіт своїм дітям” та Владислава Олексик з поезією В. Іващенка „Про мову точаться розмови”. Та перемога у конкурсі – лише умовність, адже кожен із учнів вразив гостей фестивалю по-своєму – сміливістю, натхненністю, щирістю, артистизмом…
Слухаючи, як щиро розповідають про мову юні таланти, розумієш, що   мова житиме доти, допоки житиме любов у наших серцях. Вдивляючись у переповнені щастям дитячі очі переконуєшся, українська мова житиме вічно.    
                                 
Наталія МАЛЕТИЧ. 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Економіка України - шлях до демократизації,солідарні підходи

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com