Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 18 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  29.11.2010

Горіли свічки пам’яті

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років Україна не знала. За своїм вражаючим масштабом Голодомор перевищив навіть втрати нашого народу в Другій світовій війні. Ми і досі переживаємо наслідки цього безжального терору, спрямованого на планомірне винищення. І це не перебільшення. Голодомор став національною катастрофою. Тільки протягом 1932-1933 рр. загинула 5 частина сільського населення України. За різними оцінками штучний Голодомор забрав від 7 до 10 мільйонів життів.
Люди вимирали цілими селами. Найлютіший голод, якого не знала не тільки історія України, а, мабуть, історія будь-якої іншої країни. Голод, який, і це вже стократно доведено, був навмисне влаштований з метою зламати і знищити українське селянство, що є. основою української нації.
Житницею називали Україну впродовж багатьох століть. Але по-хижацьки грабуючи   її,   не   давали   жити.   1933   рік   став   найчорнішим   у   літописі багатостраждальної української землі, тривалий час 1933 -й називали одним з найсприятливіших в радянській історії. А навесні цього року в Україні помирало 25 тисяч людей щодня, 1000 – щогодини, 17 – щохвилини. Багато     трагедій     пережив     український     народ,     але     страшнішого     лиха, ніж голод 30 років історія України не знає. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор.
Апогею голод досяг узимку і навесні 1933 року. Від голоду вмирали родинами, селами. Батьки, прагнучи врятувати дітей від голодної смерті, везли їх у міста, там кидали в установах, в лікарнях, на вулицях. Проти окремих відчайдушних виступів селян безжально використовувалася радянська репресивна машина. Люди вмирали цілу зиму. Але всі документи засвідчують, що масове вмирання села почалося фактично на початку березня 1933 року.
Сьогодні, коли від початку Голодомору минає 78 років, ми маємо для себе чітко зрозуміти – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для нас усіх є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться.
Хоча Свалявщину оминуло жахіття Го¬лодомору, але наш святий обов’язок – берегти пам’ять про безвинно загиблих, виховувати в молодого покоління прагнення знати та поважати історичне минуле.
З цією метою 27 листопада в Сваляві відбулося вшанування пам’яті жертв Голодомору. Керівники району поклали кошики квітів до статуї Божої Матері, що в центрі міста, запалили свічки, з яких викладено слова „Голодомор   32–33 років”. Присутні хвилиною мовчання вшанували невинно убієнних.
А потім священики різних конфесій відслужили поминальну панахиду, згадали у своїх молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час Великого Голоду.
Хай же пам’ять про всіх невинно загиблихих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
Це наша історія і ми повинні знати і пам’ятати її. 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com