Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 18 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  02.12.2010

Профілактика – головний засіб вбереження від недуг

Минулого понеділка заступник голови райдержадміністрації Едіта Грабар провела засідання районної координаційної ради з проблем протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії та алкоголізму.
З інформацією про епідемічну ситуацію щодо ВІЛ/СНІДу та стан профілактичної роботи перед присутніми виступила лікар-інфекціоніст Ганна Дзямко. Вона відзначила, що   Свалявщина входить до трійки найбільш інфікованих на ВІЛ-інфекцію районів Закарпатської області. Всього на обліку 16 хворих, з них троє дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. Тенденція наростаючого поширення ВІЛ-інфекції в районі за останні три роки насторожує. Оскільки ВІЛ/СНІД – це проблема, яка віддзеркалює соціально-економічний стан країни, культурно-освітній рівень та благополуччя населення, то в роботі з профілактики даного захворювання має бути зацікавлена не лише медицина, а й інші структури, які безпосередньо займаються освітньо-виховною роботою.
Цю думку підтримала й директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Шостак, наголосивши, що СНІД – це насамперед соціальна проблема. Тому на перше місце на протидію цій хворобі повинна виступити профілактична робота. Її здійснюють як державні установи, починаючи з тематичних програм у загальноосвітніх школах, так і недержавні громадські, релігійні   організації. Але, щоб досягти стійкого ефекту від такої роботи, треба організувати доступ до інформації про ВІЛ/СНІД якнайширших мас, в першу чергу, молоді, об’єднати зусилля в один план дій, відповідно до якого розподілити функції кожного суб’єкта щодо профілактичної роботи. Районний центр також активно залучається до профілактики: зустрічається з студентами коледжу, ліцею та учнями шкіл району, читає лекції, показує фільми проводить різноманітні акції.
Районний фтизіатр Віктор Горзов, говорячи про роботу служби, яку очолює, також зосереджувався на тому, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД), знижуючи захист сили організму та його опірність хворобам, часто призводить до захворювання на туберкульоз. Так, за останні сім років на обліку знаходиться чотири особи з асоційованими формами туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Такі хворі важче піддаються лікуванню протитуберкульозними засобами. Хвилювало лікаря недостатнє охоплення населення флюорографічним обстеженням, яке дало б можливість на ранній стадії виявити туберкульоз. Оскільки в залі були присутні сільські голови, то звернувся до них з пропозицією об’єднати зусилля медицини та органів місцевого самоврядування при ФО, особливо непрацюючих, соціально дезадаптованих та незахищених громадян. Він на реальних фактах проілюстрував ставлення представників влади на місцях до цього небезпечного захворювання. Так, з наявних сільських рад району тільки працівники   шести пройшли згаданий огляд.
Заступник голови райдержадміністрації Едіта Василівна також звернула увагу на те, що саме від позиції сільських голів залежить організація флюорографічних обстежень громадян, адже в їх розпорядженні знаходяться інструменти впливу. Вони мають право обмежити дії інфікованих людей та нестандартно вирішувати питання профілактики туберкульозу. А щоб виправити ситуацію, голова райдержадміністрації Георгій Петрович має можливість замовити з Ужгорода спеціально обладнаний автобус, який здійснить флюорографічне обстеження людей у населених пунктах Свалявщини.
Районний нарколог Олександра Свирида та заступник начальник районного відділу ГУ МВС України в Закарпатській області Ярослав Левович відзначали, що вживання наркотиків, особливо ін’єкційних, значно підвищує ризик захворіти на СНІД. У цьому році в районі розкрито 50 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, ліквідовано 5 місць зібрань наркоманів, на обліку знаходиться 39 осіб, схильних до вживання наркотичних та психотропних засобів, з них троє наркомани. Районний нарколог відзначила можливість застосування замісної терапії (метадонова програма), що дозволить зменшити ризик захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД споживачів ін’єкційних наркотиків.
Із заключним словом виступив начальник охорони здоров’я Валерій Гаврилишин, який наголосив на невідкладності боротьби з соціально небезпечними хворобами, необхідності співпраці управлінь та відділів райдержадміністрації, виконкомів місцевих рад, громадських організацій у питаннях профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, посиленні санітарно-просвітницької роботи серед школярів старших класів, студентів технічного коледжу та ліцею.
З кожного питання прийнято   відповідні рішення щодо вдосконалення заходів у попередженні захворювань на соціально небезпечні хвороби.

Любов ПАПІШ. 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com