Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, проведено акцію „Попередимо ВІЛ/СНІД!”

Чи не вперше 1 грудня,   Всесвітній день боротьби зі СНІДом, був позначений неформальним підходом районної влади до необхідності роз’яснити молоді, якою гострою є проблема поширення цього небезпечного захворювання, що в світі набуло масштабів пандемії. З ініціативи райдержадміністрації у районі було проведено комплекс відповідних заходів. Зокрема, за словами методиста відділу освіти райдержадміністрації Оксани Пилипанинець, цим структурним підрозділом РДА з початку нового навчального року активно проводилася роз’яснювальна робота серед учнівської молоді щодо запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу. Це питання розглядалося у жовтні на навчанні учкомів та педагогів-організаторів, а в листопаді – на нараді керівників шкіл. Також у ЗОШ було проведено цикл бесід на теми „Наркоманія і СНІД”, „Вплив наркотичної залежності на працездатність дитини”, „Шляхи попередження ВІЛ-інфікування: соціальні, психологічні, медичні”. Психологами району впродовж вересня-листопада було організовано тренінги на тему „Технології превентивного виховання щодо профілактики ВІЛ/СНІДу”. У вересні в загальноосвітніх школах Свалявщини було проведено анкетування „Що я знаю про СНІД”, підсумки якого засвідчили, що переважна більшість учнів обізнана з тим, як слід запобігати поширенню СНІДу.
Найбільша кількість заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом відбулися, звісно ж, 1 грудня. У школах було організовано лінійки „Школа проти СНІДу”. Учні взяли участь в акції „Ми толерантні до ВІЛ-інфікованих”. Також у школах було проведено конкурси малюнків „Ні СНІДу!”.
Цього дня у центрі міста, на площі перед районним Будинком культури, функціонував інформаційний намет, де кожен охочий зміг отримати детальну інформацію про синдром набутого імунодефіциту. У цей час волонтери поширювали серед перехожих буклети щодо запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу. Все це відбувалося в рамках акції „Попередимо ВІЛ/СНІД!”, що її провів районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Тетяна Шестак) спільно з волонтерами Всеукраїнської благодійної організації АСЕТ. А учні 9–11 класів та Свалявського будівельного ліцею відвідали кінолекторій, де отримали фахову інформацію від завідувача інфекційним відділенням районної лікарні Ганни Дзямко та переглянули фільм „Обійми мене”, який підібрали волонтери Корпусу миру Метью Епплі та Дана Нельсон. Фільм з цієї тематики демонструвався також на одному з каналів місцевого кабельного телебачення. Таким чином і молодь, і телеглядачі всіх вікових категорій ще раз мали можливість пересвідчитися, що, на жаль, тема ВІЛ/СНІДу продовжує бути актуальною, і ті, кого ця чума ХХ, а зараз вже й ХХІ століття, не обійшла стороною, гідні співчуття і розуміння з боку суспільства.
                 
Наш кор.  

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com