Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 16 Жовтень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Яскравим прикладом підтвердження цих чудових слів стала акція, зініційована центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, за великої підтримки заступника голови райдержадміністрації Е. В. Грабар під назвою „Твори добро”, проведена у стаціонарному відділенні пристарілих. Вона об»єднала зусилля волонтерів: депутата обласної ради від Партії регіонів О. Б. Туркевича, держлісгоспу, учнів загальноосвітніх шкіл м. Сваляви, будівельного ліцею, ВОБ „АСЕТ”, волонтерів „Корпусу Миру США в Україні”, центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та ін.

5 грудня – Міжнародний день волонтера

Волонтер – це почесно

У кожній країні, при будь-якому соціальному устрої   та добробуті є люди, які потребують   сторонньої допомоги, виникають ситуації, де потрібні помічники.
В багатьох державах   певний відсоток   благодійної діяльності виконують різноманітні громадські об»єднання та благодійні фонди, формуючи за своїми власними уявленнями механізми вирішення соціальних проблем та ринок соціальних послуг.
Разом із традиціями благодійності активно працює волонтерський рух – діяльність, яка здійснюється фізичними особами на добровільних засадах неприбуткової діяльності, без заробітної платні, просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства загалом; гуманістична діяльність, яка спрямована на соціальну допомогу певним верствам населення, розвиток добробуту та процвітання суспільства.
Нині спостерігається стрімке зростання попиту на волонтерську працю. З»явилося багато організацій в Україні, які займаються залученням та навчанням волонтерів або тих, хто спеціалізується на розвитку волонтерства. Чимало зусиль для популяризації волонтерства докладають не тільки різноманітні громадські організації, а й державні структури. Діяльність соціальних служб для молоді, де поряд з професійними соціальними працівниками зайняті добровільні помічники, – один з прикладів цього.
Як суспільний рух волонтерство виникло на Заході, а першими волонтерами були самаритяни, які надавали допомогу всім, хто її потребував. Більш впевнено можна говорити про виникнення феномена волонтерства вже з середини ХІХ століття. 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме в цей період Анрі Дюран, відомий французький письменник-журналіст, вражений наслідками кривавої битви при Сольферіно, запропонував створити Червоний Хрест – організацію, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Принципами, сформульованими Анрі Дюраном, керуються волонтерські організації усього світу.
В Україні волонтерство також має свої корені. Як пише дослідниця історії Галичини Адріана Огорчак, „українці завжди опікувалися старими та немічними, вдовами, сиротами. Сильний допомагав слабшому. Великі справи робили разом. Чуйність, ніжність у взаєминах між людьми викликали захоплення у мандрівників, які приходили до нас із далеких країн”. Усім відомі імена Костянтина Островського, Петра Сагайдачного, Івана Мазепи, Михайла Грушевського, які не тільки були відомими політичними діячами, але й меценатами і благодійниками..
У радянський період, де панував дух братства, спільноти, волонтерство набуло риси почесної повинності, згадаймо хоча б славнозвісні „суботники” або ж „недільники”. Частенько можна було почути фразу: „добровільно-примусово”.
Мабуть, саме тому дуже важко відновити престиж і статус волонтерської праці в сучасних умовах. Звісно, майже 20 років незалежності України – чималий термін. Однак матеріальні проблеми, засилля світогляду „моя хата з краю”, надмірна прагматичність пересічного українця не дають явищу „волонтерства” зацвісти на повну силу.
Бути волонтером   в європейських країнах, США – це не тільки почесно, престижно, це громадянський обов»язок кожного. Створені потужні організації, які організовують та керують діяльністю волонтерів. У Європі – це   Європейський центр волонтерства – CENTRE EUROPEEN DU VOLONTARIAT – організація, що знаходиться в Брюсселі і складається з 26 національних та регіональних центрів з розвитку волонтерства у 21 країні Європи. Однією з волонтерських організацій в США є Корпус Миру.
Саме   з цієї організації волонтери працюють і у нас, у Сваляві, – Метью Епплі   допомагає опановувати англійську мову в ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3, Дана Нельсон працює в   районному центрі соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді. Але в нас вже є досвід роботи і з українськими волонтерами – фахівцями-психологами, лікарями, представниками громадських організацій. Один із них – Роман Бендас, представник Всеукраїнської благодійної організації „Асет”, який декілька років є волонтером районного центру.
Саме їх ми попросили, так би мовити, „наживо”, поділитися своїм баченням явищ волонтерства та її ролі.
– Що для вас означає слово „волонтерство”?
Дана:   Волонтерство по своїй суті – це дія, якою хтось пропонує послугу, знаючи, що за це не отримає грошей.   Я вірю, що доброволець часто має інші види оплати, крім тієї грошової.   Через волонтерство   я набуваю незамінного досвіду і можу поділятись своїми дарами і благами з іншими, водночас дізнаюсь про себе і про тих, з ким працюю.   Я не вірю, що доброта на цьому світі може продовжувати розвиватися без пожертви.   Є різні види громад на світі; місцева, державна, світова. Вони розпадаються, коли люди думають лише про себе.
Метью:   Для того, щоб стати добровольцем, необхідно виконати дві умови – працювати безкоштовно і, головне, – за бажанням та залюбки.   Це означає, що ми повинні робити щось для когось, бо хочемо допомогти, і не очікуємо взамін якоїсь вигоди.   Ми задоволені тим, що люди вдячні за нашу працю, а отже, це є найвищою нагородою.   Кожен може стати добровольцем, бо має якийсь особливий талант, який може прислужитися іншим. Або навіть зробити якусь просту справу, таку як: прибирання у церкві, допомога літній людині, очищення вулиці від бруду та сміття тощо.   Бути добровольцем – це   віддавати   себе, свій час, свій досвід, свій талант на благо інших.   Може, ти вже працював добровольцем, але цього не усвідомив?
Роман: Волонтер – це людина, яка добровільно погодилася допомогти іншим без винагороди. Я вважаю, що та людина, яка допомагає іншим і за це нічого не бере взамін, не залишиться без винагороди. Вірю,   якщо ти робитимеш добро іншим, то воно до тебе неодмінно повернеться.   Для мене “волонтерство” – це змога робити добру справу за винагороду, яку не можна купити за гроші.   І ця винагорода –   вдячне серце людини, яка скаже: якби таких людей було більше, то ми б жили краще.
– Чому ви займаєтесь волонтерством?
Дана: Я працюю добровольцем на різних роботах з 15 років.   Мене вчили: як християнка, коли тебе благословляють, ти також маєш благословляти інших. Вірю, що як члени людства, ми повинні реалізувати свій максимальний потенціал – я вмію бути добровольцем, отже, я є добровольцем.   У мене є бажання розділяти свої таланти та освіту з іншими, тому використовую це, сподіваючись, що зможу вчинити позитивні зміни у різних громадах, у світі, а також у собі.
Метью:   Щодо мене, то свою волонтерську діяльність почав з кількох причин. Однією з них було присвячення свого часу українській молоді з метою допомогти їй у вивченні англійської мови. Для цього максимально використовую свої здібності на уроках і за межами навчального закладу.   Мене особливо приваблювала ідея викладати англійську за кордоном, бо знаю, що небагато учнів тут мають можливості чути автентичну мову й природний акцент, а також ближче познайомитися з американською культурою.   Я дуже хотів надати їм таку змогу, бо завжди мріяв, щоб мої учителі іноземних мов були з тих країн, де розмовляють ними.   Крім того, хотів вивчити ще одну мову, українську, і дізнатися більше про вас, ваш побут, традиції, культуру.   Кожен мій день у школі – це багатий обмін інформацією, досвідом і не лише професійним, а й особистим.   Я впевнений, що цей досвід згодиться у моїй майбутній роботі.
Роман: Всі ми користуємось речами, які не ми придумали, наприклад: мобільний телефон, комп»ютер, авто і так далі.   Багато людей, які жили до нас, трудилися і залишили це майбутньому поколінню.
Треба погодитись, що якщо ми маємо щось хороше – це досягнення минулих поколінь, так само, якщо ми сьогодні чогось не маємо або маємо погане в суспільстві – це також недопрацювання минулих поколінь!
Хочемо ми цього чи ні, але ми залишимо щось майбутньому.   Бути волонтером для мене – це доказати сьогоднішній молоді, що наше майбутнє залежить від нас самих.
– Чому ви думаєте, що важливо, щоб американська/українська молодь працювала добровольцем?
Дана: Я думаю, важливо, аби американська молодь брала участь у волонтерстві в Сполучених Штатах, тому що це їй забезпечує новий досвід, а також в них є можливість побачити те, як інші живуть і працюють.   Волонтерство у рідній державній громаді дасть змогу молодим американцям покращити багато важких ситуацій своїх свіввітчизників.   Я також думаю, що молоді американці повинні вишукати можливості, щоб працювати добровольцем за кордоном. Необхідно пізнавати життя людей в інших країнах, тому ми тепер більш пов»язані один з одним, ніж будь-коли раніше.   Мій досвід добровольця змінив моє життя. Я вже дізналась багато про інші культури, в той же час розповідала про свою культуру.   Є багато проблем на цьому світі і вони ніколи не будуть вирішені, якщо люди лише говорять про них, але нічим не жертвують і не роблять щось для цього.
Метью: Я впевнений, що працювати добровольцем важливо не лише для американців, а й для молоді   будь-якої країни.   Досвід, який ми отримуємо з волонтерства, – безцінний.   У сучасному світі, коли гроші відіграють важливу роль у житті людини, треба пам»ятати, що вони не завжди приносять їй щастя.   На жаль, не всі це усвідомлюють.   А як приємно зробити щось корисне не за фінансову винагороду, а задля покращення нашого людського буття!   Ісус був у цьому найкращим прикладом.   Бо однією з найголовніших заповідей є любити ближнього як самого себе. Продемонструвати таку любов найкраще через волонтерство і добродійність. Я думаю, що кожен молодий американець повинен брати участь у якомусь проекті волонтерства.   В Америці є багато різних організацій, а отже, вибрати собі до душі неважко.   Корпус Миру є лише однією з них.   І останнє, я переконаний, що якби більше людей віддало трохи себе заради когось і чогось, то наш світ став би набагато добрішим, приємнішим і культурнішим.
Роман: Якщо ми зацікавлені, щоб українська молодь працювала взагалі, ми повинні розуміти, що саме на громадських засадах молода людина формує свій світогляд, в неї проявляються милосердя, співчуття, любов, доброта та менше – “егоїзм” (робити все з вигодою та наживою, для себе).
Прикладом волонтерського служіння стала акція „Твори добро”, проведена в стаціонарному відділенні для пристарілих, в якій взяли участь працівники та волонтери центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, учні-волонтери загальноосвітніх шкіл міста, будівельного ліцею.
Хотілося б закликати всіх бути небайдужими, проявляти доброту, милосердя, не боятися простягати руку допомоги тим, хто її потребує, бути волонтерами.

Тетяна ШЕСТАК,
директор районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді. 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Економіка України - шлях до демократизації,солідарні підходи

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com