Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 18 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  У центрі уваги – проблеми чорнобильців
З кожним роком дедалі більше часу віддаляє нас від того трагічного дня, коли 26 квітня 1986 року внаслідок руйнування четвертого енергоблоку ЧАЕС сталася екологічна катастрофа, що вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
Чорнобильська трагедія гірким болем і понині відлунює в серцях багатьох людей: тих, у чиїх долях слово „Чорнобиль” означає частину їхнього життя, їхніх переживань і спогадів. Рятувальники і військові, які жертвували своїм здоров’ям заради інших... Зараз їх називають героями Чорнобиля, та чи часто згадують про ті численні проблеми, які їм доводиться долати чи не щодня? Такі стереотипні уявлення про спілкування влади із ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС мають намір подолати керівники виконавчої та представницької влади Свалявщини. Як відомо, 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Задля того, аби цього дня бодай трохи поліпшити настрій чорнобильцям, було вирішено організувати зустріч, мета якої – чітко окреслити коло завдань, які владним органам району по мірі своїх можливостей належить вирішити.  
Тож 8 грудня відбулася зустріч активу Свалявської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» з головою райдержадміністрації Георгієм Уліганинцем та головою районної ради Іваном Гартавелом, заступником голови РДА Едітою Грабар. На цей захід РДА також запросила і головного лікаря районної лікарні Олександра Сурана, його заступника з амбулаторно-поліклінічної роботи Євгена Дідренцела, лікаря-гематолога поліклініки Наталію Семенко, директора районного центру зайнятості Василя Тимковича, начальника районного управління Пенсійного фонду Лесю Нестерчук, спеціаліста управління праці та соціального захисту населення Ірину Яремчук, робота яких так чи інакше пов’язана із зверненнями ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  
На проблемах, вирішення яких, на думку районної громадської організації «Союз Чорнобиль України», потребує особливої уваги районної влади, зосередив увагу керівників Свалявщини голова цього об’єднання громадян Михайло Сарканич. Він, зокрема, порушив питання щодо пільгових перевезень чорнобильців І та ІІ категорій, медикаментозного забезпечення та лікування в стаціонарному відділенні лікарні ліквідаторів аварії на ЧАЕС, надання матеріальної допомоги і допомоги щодо вирішення побутових труднощів, а також питання щодо забезпечення путівками та працевлаштування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Михайло Васильович передав пропозиції районної громадської організації «Союзу Чорнобиль України» щодо фінансування потреб чорнобильців Свалявщини голові РДА Георгію Уліганинцю та голові районної ради Івану Гартавелу.
Як долають проблеми і труднощі чорнобильці, розповіли Олександр Морозько, Василь Шелеля, дружина ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС Михайла Тацея. Олександр Морозько підкреслив, що це вперше за останні роки у зустрічі з активом районної організації «Союз Чорнобиль України» беруть участь керівники районної виконавчої та представницької влади. Раніше перші особи   районної влади зазвичай на такі зустрічі делегували своїх заступників або керівників структурних підрозділів установ, управлінь і відділів владних органів. Промовець зауважив, що він, як і його колеги по об’єднаю громадян, вбачає у цьому добрий знак, і висловив сподівання, що буде зроблено ряд кроків, які полегшать життя чорнобильців Свалявщини.    
Відтак кожен із запрошених фахівців висловив свої міркування щодо того, яким чином можна вирішити названі   чорнобильцями проблеми. Зокрема, головний лікар районної лікарні Олександр Суран зазначив, що бюджет цього медичного закладу не дозволяє забезпечити безкоштовними ліками чорнобильців (а це здебільшого вартісні препарати). Для цього потрібно адресно виділяти кошти із районного бюджету. Щодо проходження планових обстежень, то для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС вишукають можливість профінансувати їх за кошти районного бюджету (йдеться про оплату плівки в рентген-кабінетах та аналізів). Олександр Олександрович також рекомендував чорнобильцям району скористатися можливістю проходити планове лікування в спеціалізованому обласному госпіталі для інвалідів війни і учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, де є сучасне діагностичне обладнання, створено комфортні умови для пацієнтів. Щодо ургентних випадків, коли раптово виникає необхідність пройти курс лікування в стаціонарі, то медперсонал Свалявської районної лікарні зробить все можливе, аби лікування було максимально ефективним.
Директор районного центру зайнятості Василь Тимкович надав присутнім вичерпну інформацію щодо наявних пропозицій на ринку праці Свалявщини, які є в розпорядженні цієї установи. Він також наголосив, що відповідно до чинного законодавства для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС не бронюються робочі місця, так, як це робиться стосовно інвалідів. В.Д. Тимкович закликав чорнобильців району частіше звертатися до спеціалістів районного центру зайнятості, аби підібрати для себе роботу, що відповідатиме їхнім потребам.
Спеціаліст УПСЗН Ірина Яремчук пояснила, що пільгові путівки для оздоровлення чорнобильців виділяються відповідно до тендерів, проведених профільним міністерством, тож на рівні району неможливо замінити відпочинок в оздоровницях Євпаторії та Бердянська (вони є в наявності) на путівки до закарпатських санаторіїв, яким надають перевагу учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вона також порекомендувала ліквідаторам першої категорії, що прирівняні до учасників війни, звертатися у відділ обслуговування інвалідів УПСЗН, де є можливість відповідно до черги отримати путівку в один із закарпатських санаторіїв. Слід пояснити, що чорнобильці наголошували у своїх виступах: діставатися до місця відпочинку, долаючи сотні кілометрів, при їхньому стані здоров’я непросто. Тож було би значно зручніше, якби чорнобильцям надавали путівки в оздоровниці Закарпаття. Щодо безоплатного проїзду в автобусах, яке мають чорнобильці І та ІІ категорій, то у випадках, коли водій автобуса знехтував це право, закріплене у чинному законодавстві, чорнобильцям слід звернутися до управління праці та соцзахисту РДА із відповідною заявою, у якій зазначити, коли трапився інцидент та вказати номер автобуса. Працівника УПСЗН тоді матимуть підстави пред’явити автоперевізнику документ і вимагати від нього усунення порушень. Якщо власник автобуса не відреагує належно на зауваження, то райдержадміністрація розглядатиме питання про розірвання з ним угоди на пасажирські перевезення на даному маршруті. Ірина Яремчук також порадила звернутися до керівників відповідних територіальних громад (в залежності від того, в якому населеному пункті проживає чорнобилець, що потребує допомоги) із проблемою забезпечення на пільгових умовах скрапленим газом, оскільки чинним законодавством не передбачене пільгове забезпечення скрапленим газом учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Заступник голови райдержадміністрації Едіта Грабар зазначила, що районній громадській організації «Союз Чорнобиль Україна» доцільно підготувати графік проходження лікування в обласному госпіталі. Едіта Василівна також повідомила, що райдержадміністрація виділила 2 тисячі гривень «Союзу Чорнобиль України» з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Голова райдержадміністрації Георгій Уліганинець запевнив присутніх, що їхні пропозиції будуть враховані при підготовці проекту бюджету району на наступний рік, а в разі необхідності керівник районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» В.М. Сарканич буде запрошений на наради з цього питання. Голова районної ради Іван Гартавел повідомив, що в ході обговорення проекту головного кошторису району на 2011 рік на засіданнях постійних депутатських комісій фінансування потреб чорнобильців району не оминуть увагою.
Голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Михайло Сарканич запросив керівників РДА та райради на відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яке організовує „Союз Чорнобиль України”. 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com