Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 17 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Управління праці та соціального захисту населення „змінило прописку”

Нещодавно управління праці та соціального захисту населення Свалявської райдержадміністрації змінило своє місцезнаходження: переїхало з приміщення по вулиці Визволення, 1 в приміщення за адресою вулиця Визволення, 21. Як обживаються держслужбовці в нових кабінетах і, головне, які умови створено для відвідувачів, котрих до цього структурного підрозділу РДА навідується чи не найбільше, «Вісті Свалявщини» поцікавилися в начальника УПСЗН Олега СОЛОМКА.
– Олегу Олексійовичу, яка робота була проведена для того, аби управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації змогло переїхати в   нове приміщення з просторішими кабінетами та коридорами?
– Будівля, в якій зараз ми розмістилися, тривалий час не використовувалася. Більшість свалявців, напевно, пригадує, що в ньому понад 8 років тому розташовувався комбінат виробничого навчання. І відколи він припинив своє існування, ця споруда не мала господаря, відтак потихеньку руйнувалася. Тому не дивно, що у 2006 році, коли управління праці та соціального захисту остаточно вирішили перемістити сюди, ми застали цю будівлю в жалюгідному стані. Тому косметичним ремонтом аж ніяк не можна було обійтися – потрібно було проводити реконструкцію із монтажем електропроводки, а також систем водопостачання і водовідведення та опалення, встановленням нових вікон та дверей.
– Для ремонту використовувалися кошти районного бюджету?
– Лише частково. Більшу частину використаної суми ми отримали по проекту „Вдосконалення системи соціальної допомоги” від Світового банку. Таким чином видатки районного бюджету склали 283 тис. грн., а кошти донорської структури – 479,5 тис. грн.
– Чому управління праці та соцзахисту вирішило «змінити прописку» наприкінці поточного року?
– Справа в тому, що у 2008 році було зроблено ремонт восьми кабінетів на першому поверсі, однак тоді ще належало завершити монтаж всіх інженерних мереж, встановити систему опалення, тож відремонтовані приміщення перезимували без господарів. А всім, напевно, добре відомо, до якого стану доходить будівля, яка не опалюється. Тому, коли 22 липня розпорядженням голови Свалявської райдержадміністрації мене було призначенням начальником управління праці та соціального захисту населення, одним із основних завдань для себе я визначив переміщення УПСЗН в будівлю за адресою вул. Визволення, 21 до початку опалювального періоду. За чотири місяці, що передували нашому «переселенню», інтенсивно проводилися ремонтні роботи з тим, щоб до того часу, коли температура опуститься до мінусових показників, приміщення тут вже опалювалися. 22 листопада ми вже почали роботу в новій будівлі, хоча ще є над чим попрацювати в плані благоустрою і всередині споруди, і на прилеглій території.
Варто наголосити, що з приходом до виконавчої влади району нової команди вдалося значно прискорити темпи ремонтних робіт. Керівництво РДА, знаючи в яких умовах перебувають і працівники і відвідувачі УПСЗН, вжило всіх заходів для того, аби завершити реконструкцію в максимально стислі терміни.
– Якщо порівняти те, що було в старих приміщеннях соцзабезу, і в теперішніх…
– Тепер відвідувачі – а у нас щодня їх буває чимало – не повинні чекати своєї черги у вузьких коридорчиках, а працівники вже не тісняться в маленьких кабінетах, як це було в старій будівлі по вулиці Визволення, 1. Хоча наразі ми встигли відремонтувати лише перший і другий поверхи, третій – на черзі. Тому довелося, якщо можна так сказати, ущільнити працівників. Але все ж це не можна порівняти з тим ущільненням, яке кожен, хто приходив до соцзабезу, спостерігав у старому приміщенні.
– Коридори тут набагато ширші.
– Так. Ви, напевно, зауважили, що ми легко вмістили диван та крісла у коридорі на другому поверсі, де відвідувачі можуть почекати, коли звільниться фахівець, до якого вони мають намір звернутися. А для того, аби відокремити потоки людей, які отримують чи планують оформити різні види соціальної допомоги, ми відвели приміщення на першому поверсі для тих, хто звертається з питань призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Тут же приймають всі документи, необхідні для призначення субсидій.
– Зараз, мабуть, відвідувачів саме цієї категорії в УПСЗН найбільше?
– Так. З перших чисел жовтня, відколи цього року розпочався опалювальний сезон, чимало свалявців звертається до нас.
– А чому саме городян?
– Для зручності жителів сіл району в кожній сільській раді працює уповноважений працівник, якому подають документи, необхідні для призначення субсидій. А він вже щотижня привозить ці документи до нас, тож жителям сіл не обов’язково спеціально їхати до райцентру для того, аби подати заяву і документи на субсидії. Хоча спеціалісти УПСЗН, які займаються питаннями субсидій, кажуть, що інколи мешканці сіл Свалявщини звертаються напряму в управління праці та соцзахисту. Як правило, це відбувається тоді, коли вони працюють в Сваляві чи приїздять до райцентру в інших справах. Звісно, тут їм надають всі необхідні роз’яснення та приймають і видають документи. Хотів би наголосити, що таку саму кваліфіковану консультацію заявникам щодо призначення субсидій, як у нас, нададуть у кожній сільській раді. Задля цього у вересні спеціалісти з призначення субсидій побували у всіх сільських радах, де надали уповноваженим сільських рад необхідні роз’яснення.
– Чи зросла цьогоріч кількість сімей, які користуються субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива?
– Якщо торік у районі налічувалося   близько 800 сімей, то за станом на 1 грудня вже є понад 1000 родин, яким призначено субсидії.
– Чи встановлено термін, до якого громадяни можуть звертатися із заявами на отримання субсидій?
– Ні. Якщо родина не оформила субсидію на початку опалювального сезону, тобто в жовтні, то вона може звернутися у будь-який час до завершення цього опалювального сезону. Скажімо, подасть заявник документи в січні – з лютого йому буде призначено субсидію. Наголошую, що працівники управління праці та соціального захисту населення Свалявської райдержадміністрації у разі необхідності в робочий час щобудня нададуть вам консультацію з питань призначення субсидій за телефоном 2-31-66. Цей «гарячий телефон» запроваджено для зручності громадян, адже отримавши кваліфіковані роз’яснення наших фахівців, вони зекономлять свій час, бо до свого приходу сюди будуть належно проінформовані.
Наталія БУНДА. 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com