Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 19 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Нові вимоги до строків виплати зарплати та визначення розміру авансу
До Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі – КЗпП) і Закону України „Про оплату праці” від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі – Закон №108) внесено деякі зміні, а саме:
Так, згідно з новою редакцією ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону № 108 строки виплати заробітної плати можуть установлюватися не тільки колективним договором, а й нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.
Без змін залишилася норма щодо періодичності виплати заробітної плати – не рідше двох разів на місяць, через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів.
Однак, було внесено й низку нових вимог до строків виплати і розмірів заробітної плати.
По-перше, строк виплати заробітної плати має бути не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Наприклад: за новими правилами заробітна плата виплачується двічі на місяць – не пізніше 7 і 22 числа.
По-друге, розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобото розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При визначенні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватися у строки, установленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.
Нагадаємо також, що відповідно до ст. 41 Кодексу України про адміністративні порушення від 07.12.84 р. № 8073-Х порушеня строків виплати заробітної плати, установлених законодавством, тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн.).
Закон, що коментується, набуває чинності з 20.11.2010р. (опубліковано в газеті „Урядовий кур’єр” від 19.10.2010 р. № 195).
Враховуючи вищенаведене просимо внести зміни та доповнення до колективних договорів.
Зміни та доповнення до колективного договору здійснюється в порядку, визначеному законодавством для його укладення, тобто у процесі проведення колективних переговорів. Додаткові правила можуть бути визначенні сторонами в самому колективному договорі.
Зміни та доповнення до діючого колективного договору підлягають повідомній реєстрації в тому самому порядку, що й сам договір.
За додатковою інформацією звертатися за тел.: 2-33-62 управління праці та соціального захисту населення, відділ праці та зайнятості. 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com