Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 21 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Нова влада працює по-новому – по-діловому, без зволікань

У четвер, 23 грудня, під головування голови районної ради Івана Гартавела   відбулось четверте пленарне засідання першої сесії районної ради шостого скликання. У роботі брали участь голова райдержадміністрації Георгій Уліганинець, заступники голови та керівники окремих управлінь і відділів РДА, голови територіальних громад, керівники правових і контролюючих органів, представники засобів масової інформації, акредитовані районною радою.
На порядок денний виносилось 21 питання: „Про Регламент роботи Свалявської районної ради шостого скликання”, „Про Положення про постійні комісії районної ради шостого скликання”, „Про утворення колегії районної ради шостого скликання”, „Про Положення про колегію Свалявської районної ради шостого скликання”, „Про Положення про помічника-консультанта депутата районної ради”, „Про Орієнтовний план роботи районної ради на 2011 рік”, „Про оплату праці керівництва Свалявської районної ради”, „Про затвердження звіту про спрямування та використання коштів резервного фонду районного бюджету за вересень–грудень 2010 року”, „Про внесення змін до рішення районної ради від 13 травня 2010 року № 420 „Про районний бюджет на 2010 рік”, „Про передачу субвенції з районного бюджету”, „Про внесення доповнень до рішення районної ради від 20.12.2007 р. № 183 „Про ставки єдиного податку для фізичних осіб–суб»єктів підприємницької діяльності”, „Про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення (вежа стільникового зв»язку)”, „Про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення (свердловина мінеральної води № 59-П)”,” Про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення (свердловина мінеральної води № 33-П), „Про районну Програму інформаційно-технічного забезпечення робіт із соціального обслуговування населення району на 2010–2014 роки”, „Про районну Програму розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року”, „Про Програму підтримки малого підприємництва на 2011–2012 роки”, „Про Програму формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу та залучення іноземних інвестицій у Свалявський район на 2011–2015 роки”, „Про Програму зміцнення матеріально-технічної бази Свалявського районного державного архіву на 2011–2013 роки”, „Про внесення змін до програми земельної реформи у Свалявському районі на 2009–2012 роки”, „Різне”.
Цей перелік доповнено питаннями, внесеними до пункту „Різне”, які й було оголошено під час вирішення процедурних питань. Два запропоновані постійними комісіями – „Про використання надлишків мінеральної води вторинними споживачами (ПК Кошеля)”; „Про надання лікувальних послуг санаторіями Укрпрофоздоровниці та формування цін на ці послуги (ПК Безик)”, а третє виніс на розгляд депутат Володимир Станкович – „Про організацію харчування дітей в школах і дитячих садках району та закупівельні ціни на продукти харчування”.
З цікавою пропозицією виступив депутат Юрій Бруняк – висвітлювати роботу   сесії районної ради в пресі не стенографічно, як це було в раді V скликання, а в звичайній розповідній формі. Народні обранці одноголосно підтримали всі пропозиції, а останню записали в регламент.
Після завершення розгляду процедурних питань секретаріат (депутати Владислав Безик, Іван Сай та Петро Лізанець) зайняв своє робоче місце, а головуючий на сесії голова районної ради Іван Гартавел поінформував присутніх, що три групи депутатів об»єдналися і створили в районній раді три фракції – Єдиного Центру, Партії регіонів та „Батьківщини”, які очолили відповідно Володимир Станкович, Михайло Таліян і Микола Кіт.
Потім депутати приступили до розгляду питань порядку денного. Перші два прийняли без обговорення, а ось наступні – третє й четверте – були відхилені через те, що на думку депутатів потребують довивчення, відтак було проголосовано перенести розгляд цих питань на наступне пленарне засідання. Далі весь депутатський корпус працював особливо жваво та по-діловому. В результаті без зволікань прийнято рішення із багатьох питань. Одноголосно затверджені, зокрема, програми „Інформаційно-технічного забезпечення робіт”, „Розвитку”, „Формування позитивного іміджу”, „Зміцнення матеріально-технічної бази”,   не було особливих запитань і до звітів про використання коштів з резервного фонду районного бюджету за вересень–грудень 2010 року і внесених змін до районного бюджету на 2010 рік, навіть до орієнтовного плану роботи районної ради на 2011 рік та під час затвердження нормативно-грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення (для вежі стільникового зв»язку)...
І ця легкість прийняття рішень викликала деякий подив в окремих присутніх, які бували на сесіях попереднього скликання, відомі баталіями, протидіями, непорозуміннями. Головуючий це підмітив, тож пояснив, що на видноті результат активної роботи в комісіях. Але й зауважив – не всі питання підготовлені бездоганно, зокрема, ті, котрі запропоновані до розгляду не заздалегідь, а майже в переддень пленарного засідання. Вони й наражаються на непередбачений результат.
Наглядним виявився приклад ускладненого прийняття рішень з питань „Про внесення доповнень до рішення районної ради від 20.12.2007 р. № 183 „Про ставки єдиного податку для фізичних осіб–суб»єктів підприємницької діяльності” та „Про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення (свердловина мінеральної води № 59-П)”. Депутати не розуміли для чого і для кого це потрібно, яку вигоду матиме район і чи не будуть втрачатися доходи бюджету. Виручали пояснення компетентних осіб, представників контролюючих органів та зацікавлених підприємців. При цьому виступив депутат Микола Кіт, який зауважив, що перед прийняттям рішення все ж таки треба заслуховувати суб»єктів підприємницької діяльності, інших зацікавлених осіб, щоб правильно зрозуміти суть питання. Наприклад, варто було послухати депутатам й про орієнтовний план роботи районної ради на 2011 рік та все інше...
Подібної думки був і Полянський сільський голова Іван Дрогобецький, який, попросивши слова, „відкрив” очі депутатам – вежа стільникового зв»язку платить за земельну ділянку визначену суму, але при цьому сама стає орендодавцем для інших зв»язківців і заробляє у багато разів більше...
Отже, напрошується висновок, що треба уважніше вивчати всі питання. І тут же прозвучало звернення головуючого – подавати на розгляд сесії документи у повному обсязі та заздалегідь, щоб депутати могли як слід вивчити їх в постійних комісіях, а відтак підготувати відповідний проект рішення.
У питанні порядку денного „РІЗНЕ” щодо вирішення питань: „Про використання надлишків мінеральної води вторинними споживачами”, ”Про надання лікувальних послуг санаторіями Укрпрофоздоровниці та формування цін на ці послуги”, „Про організацію харчування дітей в школах і дитячих садках району та закупівельні ціни на продукти харчування” депутати висловлювали різні думки. При цьому виникло ряд зауважень та пропозицій, тож вирішили детальніше вникнути в суть проблем і вивчити їх в постійних комісіях, залучивши до участі осіб, відповідальних за визначені ділянки роботи, а після цього винести їх на розгляд сесії районної ради.
Завершилась робота сесії з такими результатами: прийнято 18 рішень, на повторний розгляд направлено 2 проекти рішень, на розгляд та вивчення постійних комісій – 3 питання.
Під кінець засідання голова районного ради Іван Гартавел подякував депутатам за роботу і привітав їх та всіх присутніх на сесії з Новорічно-Різдвяними святами, побажав здоров»я, благополуччя, успіхів у роботі, щастя в особистому житті.

Ганна ГЕШТЕНЬ. 

Промислові підприємства Свалявщини

 

Інвестиційні пропозиції

 

Регуляторна політика

 

Адмінпослуги

 

РЕГІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОНУ ДО 2015 РОКУ

 
29.11.2016

Реалізація інвестиційних проектів

 

Оголошення

 
 

„Одним із засобів забезпечення зворотного зв’язку Держфінінспекції в Закарпатській області з громадянами є „телефон довіри”, який працює за номером в місті Ужгороді: 61-76-90.

 

Обговорення проектів законодавчих актів

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 226 внесено зміни   до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

 
 

ПОГОДА В СВАЛЯВІ 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com