Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Мирослав Чайковський (1927 – 1995)

Відданий усією душею охороні здоров’я і музичному мистецтву, невтомний діяч нашого краю і щирий український патріот, Мирослав Степанович Чайковський народився   у с. Дубриничах, що на Перечинщині. Уже в юності обрав шлях безкорисливого служіння людям на воєдино злучених ним благородних нивах – медичної служби і рідної культури. Після закінчення Ужгородської СШ №1 із золотою медаллю (перша в Закарпатті серед випускників тодішніх десятирічок) вступив в Ужгороді одночасно у два навчальні заклади –   державний університет на медичний факультет і в музичне училище.
Свій унікальний професійний вибір підтвердив спочатку успішним навчанням в обох закладах, а згодом – діловитістю, неабиякими практичними справами у двох важливих галузях нашого життя – медичній і культурно-освітній. Працюючи з 1953 р. у Сваляві лікарем пологового відділення, відтак – головним лікарем райлікарні, Мирослав Чайковський виявився гідним продовжувачем традицій діяльності, сповна відданої людям, яку започаткували й утверджували на Свалявщині умілі лікарі-керівники районної охорони здоров’я Микола Різдорфер, Іван Фотан, Тиберій Дулішкович та інші кваліфіковані фахівці лікарської справи. Він домігся значного розширення мережі й удосконалення роботи лікувальних закладів у нашому районі. За його ініціативи та настійливості зведено у Сваляві нові корпуси райлікарні,   нову чотириповерхову районну поліклініку, а в селах району з’явилися новозбудовані фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії.
Водночас як справжній ентузіаст музики і народної пісні Мирослав Степанович блискуче розкрив і другу сторону свого таланту, організувавши у 1953 році хор при райспоживспілці, яким незмінно керував упродовж 42 років. Прославлений хор успішно виступав на різноманітних оглядах, святах і фестивалях, у селах і містах, зокрема Ужгороді, Києві і Москві, а також за кордоном, і здобув почесне звання народного.
В 1998 р. разом з однодумцями створив і церковний хор греко-католицької церкви. Понад 1300 концертів, літургійних піснеспівів подарував людям з цими хоровими колективами. Подвижницька діяльність М. С. Чайковського – зразок людяності і щедрості великого працелюба, який дарував материнське щастя, рятував життя людей і прилучав їх до одухотворюючої краси мистецтва.
М. С. Чайковський, добре знаний і шанований на Свалявщині і за її межами, обирався депутатом обласної і районної Рад, був удостоєний почесних звань – заслужений лікар і заслужений працівник культури України, відзначений іншими високими урядовими нагородами. Одну з вулиць Сваляви заслужено названо іменем незабутнього Мирослава Чайковського, а створений ним народний хор тепер також носить його ім’я. Виявом глибокої шани до постаті невтомного трудівника і вдячності свалявців за здійснене М. С. Чайковським на ниві охорони здоров’я і культури стала ухвала Свалявської міської ради занести його першим (посмертно) до нещодавно заснованої Книги почесних громадян міста, а також встановлення портрета почесного громадянина в галереї барельєфів визначних діячів Свалявщини на адмінбудинку міськради. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com