Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Брати Шерегії


Обидва брати Юрій та Євген Шерегії, які стали визначними театральними і культурно-освітніми діячами, народилися в Дусині на Свалявщині в сім’ї священика.
Юрій Шерегій (1907-1980) після навчання в горожанській школі, Ужгородській гімназії закінчив філософський факультет Карлового університету в Празі. Захопившись театром під час гімназійного навчання, організував аматорський гурток “Верховина” (з 1931р. – “Веселка”), який показав понад 50 вистав української класики в селах і містах Закарпаття і Празі. На базі цього драмколективу спільно з братом Євгеном та іншими однодумцями організував із місцевих любителів, учителів і студентів, професійний театр «Нова сцена» в Хусті. Писав для театру   і власні п’єси. З приходом окупаційної угорської влади в Закарпаття виїхав у Югославію, затим у Словаччину, де продовжував театральну діяльність. Автор великої праці «Нариси історії закарпатських театрів Закарпатської України до 1945р.»

Євген Шерегій (1910-1985) теж зробив неабиякий внесок у розвиток культури, театрального мистецтва Закарпаття. Майбутній композитор і диригент музичних вистав, актор і співак, педагог після закінчення Ужгородської гімназії, Мукачівської семінарії і навчання в Празькому університеті вчителював у селах Іршавського та Хустського районів. Та найкраще свій творчий талант став розкривати у хустському театрі «Нова сцена», де велику популярність приносила йому створювана ним музика до оперет («Танго для тебе» і ін.). Після війни працював музичним керівником в Ужгородському муздрамтеатрі, затим методистом   Закарпатського обласного будинку народної творчості. Допомагала Євгену в культурно-освітній діяльності його дружина Марія Шерегій – вчителька співів і диригент, відома вишивальниця й етнограф, заслужений майстер народної творчості України.
Корифеям закарпатського театру, братам Юрію і Євгену Шерегіям встановлено в рідному Дусині меморіальну дошку, де вони народилися і жили. Їх іменем названо обласну премію за кращі театральні вистави, акторські ролі та драматичні твори. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com